Karşılaşmaya Çekindiğimiz Şampiyonlar League of Legends League of Legends Haberleri

Ninja Tabisi dengeleniyor

Nişancıların ve AD üst koridor oyuncularının baş düşmanı Ninja Tabisi, uzun bir aradan sonra dengeleniyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Repertoir, eşyanın 8.7 ya da sonraki yamalarda değişeceğini belirtti.

Oyuncular AD şampiyonlarına karşı zırh satın alsa da karşı tercih olarak ilk alınan şey genelde Ninja Tabisi oluyor. Eşyanın +30 Zırh vermesi başlı başına önemli bir değerken, üstüne üstlük özel pasifi özellikle otomatik saldırı odaklı nişancıların güç patlamasını yaşamasını geciktiriyor. Eşya, normal saldırılardan gelen hasarın %10 kadarını engelliyor. Hal böyle olunca özellikle de Draven, Caitlyn ya da Tristana gibi nişancılara karşı alınan ilk eşya ayakkabı oluyor.

 

Henüz kesin olmamasına rağmen bir sonraki yamada Ninja Tabisi’nin güncelleneceğini belirten Repertoir, eşyanın verdiği zırh değerinin ya kaldırılacağını ya da düşürüleceğini söyledi. Ayrıca bununla birlikte ayakkabıyı hala tercih edilebilir bir halde bırakmak için de özel pasifinin hasar engelleme oranı %15’e yükseltilecek.

Bu değişiklik uzun zamandır beklenmesine rağmen doğru şekilde gerçekleşmediği takdirde metayı doğrudan etkileyebilecek nitelikte. AD şampiyonlarının sadece bu yüzden çok sık daha tercih edildiğini görebiliriz. Üst koridorda da aynı şekilde hali hazırda OP olan Camille gibi şampiyonlar metanın en güçlü şampiyonları haline gelebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir