League of Legends League of Legends Haberleri

Ninjas in Pyjamas, League of Legends sahnesine geri dönüyor

Ninjas in Pyjamas COO’su Jonas Gundersen, organizasyonun League of Legends sahnesine dönmek istediğini belirten bir tweet attı.

NIP, esporu farklı dallarda takip eden taraftarların gönlünü bir şekilde çalmıştır. Köklü organizasyon bu zamana kadar özellikle Conter Strike: Global Offensive’de yakaladığı başarılarla ön plana çıktı. Tabii ilk kurulduğu dönemlerde League of Legends özelinde de önemli isimleri sektöre kattı. LoL’den çekilen Ninjas in Pyjamas, 2017 yılında geri dönmüş, ardından yeniden ortadan kaybolmuştu. COO Jonas Gundersen’in tweet’ine göre organizasyon LoL’e yeniden yatırım yapmak istiyor. İlk ihtiyaçları ise ana koç.

Ninjas in Pyjamas, 2013 yılında Bjergsen, GodBro, Svenskeren ve Freeze gibi isimlerin yer aldığı kadrosuyla EU LCS’e katılım sağladı. Uzun bir süre EU CS’te mücadele eden organizasyon bir türlü üst lige çıkamadı ve ardından League of Legends faaliyetlerini durdurma kararı aldı. 2017 yılında EU LCS’e geri dönüş yapıldı ancak Profit, Shook, Nagne, HeaQ, sprattel beşlisi başarısız bir sezon geçirdi.

Organizasyon 2018 yılında yoluna Nordic Championship’te devam etti. İki kez EU Masters’a katıldı. Bir kez çeyrek final, bir kez de final gördü ancak şampiyonluk yaşayamadı. NIP finale çıktığında karşılarında efsane kadrolu MAD Lions bulunuyordu. Jonas Gundersen, attığı tweet ile istekli bir ana koç aradıklarını duyurdu. Aynı zamanda harika işler başarmak istediklerinin de altını çizdi.

Bakalım efsane takım nasıl bir planlamaya gidecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir