League of Legends League of Legends Haberleri

Nişancı eşyaları 8.11 yamasında değişiyor

Şu anda oyunda oldukça standart bir hale gelen nişancı eşyaları, 8.11 yamasında önemli güncellemeler alıyor. 

Riot Games yamalardaki politikasında sezon başında değişikliğe gitti. 2018 yılında ise geçtiğimiz yıllara göre büyük bir sezon ortası yaması olmayacak. Fakat yine de önemli güncellemeleri önümüzdeki yamalarda göreceğiz. Bu değişiklikler arasında nişancı eşyaları da bulunuyor. Geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre nişancıları hedef alan güncellemeler 8.10 ya da 8.11 yamasında oyuna getirilecek. Hedeflenenler ise şunlar:

  1. Riot Games’e göre nişancıların iki eşya aldıktan sonra takımdaki en önemli şampiyon olmasının garanti olarak görülmesi rahatsızlık veriyor. Fakat rolde öne geçmenin daha fazla anlam ifade etmesi de gerekiyor.
  2. Nişancıların aldığı ilk eşyaların daha işlevsel sonuçları olması gerekiyor. (Saldırı hızı ve anlamlı hasar çıkaran eşyalar)
  3. Yamada farklı sınıfların kullanabileceği eşyalar oluşturulması amaçlanıyor. Örneğin hem suikastçıların hem de nişancıların kullanabileceği ortak eşyaların yaratılması hedefleniyor.
  4. Oyun sonunda Ebedi Kılıç gibi fırsatçı eşyaların etkisinin azaltılması planlanıyor.

Peki bu ne anlama geliyor? Yine blogdaki açıklamaya göre Ebedi Kılıç, Canbiçen ve Son Fısıltı/Dominik Efendi’nin Hürmetleri eşyalarının önemli bir güncelleme alacağını, Hayalet Dansçı gibi eşyaların ise bedelinin değişeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca büyük ihtimalle yeni bir eşya da oyuna dahil olacak. Bununla birlikte bazı eşyalara da iyileştirmeler yapılacak, nişancıların taban değerleri de değişecek.

Baktığımızda rol oldukça etkili ve uzun bir süredir en sağlıklı dönemini geçiriyor. Yine de özellikle eşya dizilimlerinin fazlasıyla sıkıcılaştığını ve eşya havuzunun 5-6 seçenek dışında farklılaşmadığını, dolayısıyla bu değişikliklerin rol için faydalı olacağını söyleyebiliriz.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir