League of Legends League of Legends Haberleri

Nyjacky, Team Liquid’e transfer olabilir

Sezona iddialı bir kadro kurmasına rağmen ligde zor günler geçiren Team Liquid, bir kez daha sürpriz bir karar alarak orta koridor için Nyjacky ile anlaşabilir. Henüz takımdan resmi bir bilgi olmamasına rağmen oyuncu, Twitter üzerinden transferini duyurdu.

Geçtiğimiz yıldan Matt ve Lourlo’yu takımda tutarak bu ikilinin etrafına bir kadro kuran Team Liquid, LCS tarihinin en kötü günlerini geçiriyor. Şu anda ligde Team Envy ile son sırayı başlayan takım, bireysel yetenek anlamında çok güçlü olmasına rağmen koordinasyon bakımından büyük eksiklikler yaşıyor. Piglet’in alt koridora gelmesi takımı güçlendirmiş, ormana ise yapılan ReignOver transferi ile tüm TL hayranları heyecanlanmıştı. Takımın bir süredir problem olan orta koridoruna Team Liquid Academy’nin yetenekli oyuncusu Goldenglue getirilmesine rağmen takım bu oyuncudan dilediği verimi alamamıştı. Kötü gidişata çare olarak ilk başta uzun bir süredir profesyonel sahneden uzak kalan Link’i transfer eden TL, ne yazık ki bu oyuncu ile hiç maça çıkmadı. Antrenman karşılaşmalarında Goldenglue’nun Link’ten çok daha iyi olduğunu belirten takım yöneticileri, bir ilginç karar daha alarak bu pozisyona Nyjacky’yi transfer etti.

Profesyonel sahneyi sıkı takip edenlerin uzun bir süredir ismini duymadığı Nyjacky, henüz ismi Team Liquid olmadan önce Team Curse’ün orta koridor oyuncusuydu. Voyboy, IWillDominate ve Cop gibi sahnenin şu an veteranlarından olan oyuncularla beraber oynayan Nyjacky, 2013 yılından beri profesyonel olarak League of Legends oynamıyor. Sezon 2’de yıldızı parlayan oyuncu, pasifliği yüzünden takımdan gönderilmişti. Sezon 2 metasının ardından Sezon 3’te dar şampiyon havuzu yüzünden eleştirilen Nyjacky, suikastçı metasına alışamamıştı. Twitter üzerinden bir açıklama yapan oyuncu, şu anda NA sunucusunda Master liginde 300 puanda bulunuyor. Ne kadar yetenekli olduğu bilinen Nyjacky’nin 4 yıl aranın ardından profesyonel sahneye nasıl döneceği ise büyük bir merak konusu. Henüz oyuncunun resmi transfer açıklamasının gerçekleşmediğini ise bir kez daha belirtelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir