League of Legends League of Legends Haberleri

Olleh, Dignitas Akademi’ye transfer oldu

Koreli destek Olleh ile anlaşmaya varan Dignitas Akademi, 2020 Bahar Mevsimi kadrosunu tamamladı.

Bir süredir Kuzey Amerika’da oynayan Olleh, bölgeye ilk geldiği dönemden bu yana bir hayli düşüşte diyebiliriz. Immortals ile Worlds’e katılmanın ardından Team Liquid’de Doublelift ile şampiyonluk yaşayan oyuncu son 2 sezondur elle tutulur bir başarı elde edemiyordu. Son olarak Golden Guardians formasıyla Akademi Ligi’nde forma giyen Koreli destek gelecek sezon en azından bir süre aynı ligde devam edecek. Yapılan açıklamaya göre Olleh, Dignitas Akademi’ye transfer oldu.

Koreli destek LCK’de başlayan kariyerini CBLOL ve LMS’te devam ettirdikten sonra 2016 yılında Kuzey Amerika’ya taşıma kararı aldı. Burada ilk olarak Immortals forması giydi ve ardından Team Liquid ile iki kez LCS şampiyonluğu yaşadı. Son olarak Golden Guardians bünyesinde yer alan Olleh takımın aldığı kötü sonuçların ardından akademiye çekildi ve bir süre burada mücadele etti. Oyuncunun gelecek sezon da LCS’te kontrat bulabilmesine düşük bir ihtimal olarak bakılıyordu.

Huni’ye büyük bir kontrat öneren Dignitas’ın as ve akademi kadrosuna maddi sebeplerden dolayı oyuncu bulamadığı dedikoduları dönüyordu. Takım ayrı bir finansman bulmadıysa bu dedikoduların pek gerçeği yansıtmadığı söylenebilir. Koreli destek Olleh’i akademi kadrosuna katarak son transferini yapan takım 2020’ye hazırlıklı girecek gibi gözüküyor.

2020 Bahar Mevsimi Dignitas As Kadrosu: Huni, Grig, Froggen, Johnsun, Aphromoo

2020 Bahar Mevsimi Dignitas Akademi Kadrosu: Lourlo, Akaadian, Damonte, Fenix Olleh

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir