Olleh, Kore'ye geri döneceğini açıkladı League of Legends League of Legends Haberleri

Olleh, Kore’ye geri döneceğini açıkladı

3,5 yıllık bir NA LCS macerasının ardından, Koreli profesyonel oyuncu Kim “Olleh” Joo-sung, memleketi Kore’ye geri döneceğini açıkladı.

Kariyeri boyunca LCK, LMS ve CBLoL’de boy göstermiş destek oyuncusu Olleh, dün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile Amerika’dan ayrılacağını bildirdi.

“Kore’ye geri dönmeye karar verdim. ABD’de istediğim her şeyi aldım. Her şey için teşekkür ederim.”

Ünlü oyuncu, NA LCS’e ilk adımını 2016 yılının sonunda Immortals’a transfer olarak atmıştı. Amerika’da toplamda 4 ayrı takımın formasını giyen oyuncu, bu takımlardan Team Liquid ile birlikte 2018 senesinde iki kez LCS şampiyonluğu yaşamıştı.

Ayrıca NA LCS’de oynadığı sürede iki kez Dünya Şampiyonası’nda yarışma fırsatı buldu. İlkinde 2017 senesinde Immortals’ın destek oyuncusu olarak gitti fakat pek bir varlık gösteremedi. Takım sadece 2 galibiyet alarak grup aşamasını sonuncu bitirdi. Diğer Worlds deneyimini ise birlikte LCS şampiyonluğunu elde ettiği Team Liquid’in bünyesinde, 2018 senesinde yaşadı fakat yine pek bir başarı gösteremedi. Takımı grup aşamasını 3. sırada bitirince Olleh bir kez daha playofflara kalamadan Worlds turnuvasından elenmiş oldu.

Amerika kariyeri boyunca Immortals ve Team Liquid haricinde Golden Guradians, Golden Guardians Academy ve Dignitas Academy formalarını da giydi Olleh. 2020 LCS Yaz Mevsimi’nin başında ise Golden Guardians’a konumsal koç olarak başlamıştı. Organizasyonun gerektiğinde LCS, gerektiğinde akademi takımının koçluğunu yapıyordu.

Ünlü oyuncunun kariyerini nerede devam ettireceği veya devam ettirip ettirmeyeceği henüz bilinmiyor. Twitter’da yaptığı açıklamada ileride ne yapacağını kendisinin de bilmediğini söylüyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir