League of Legends League of Legends Haberleri

Origen ile G2’nun karşılaşması 2020’nin en çok izlenen maçı oldu

LEC bahar sezonunun en çok izlenen mücadelesi G2 ile Origen arasında oynandı.

Geçtiğimiz hafta Avrupa ligi için oldukça heyecanlı geçti. Ligin en çok ilgi çeken karşılaşması ise kuşkusuz son Worlds finalisti G2 ile Origen arasında oynandı. Esports Charts’ın açıkladığı verilere göre karşılaşmayı izleyenlerin sayısı 409.000.

İlgi çeken maçın kazananı, Luka “Perkz” Perkovic’in üst düzey LeBlanc performansı sayesinde G2 oldu. Bu bazıları için garip bir durum çünkü yavaş ve oturaklı oyun tarzı ile birlikte Origen’i, Avrupa’nın en güçlü takımı olarak görenlerin sayısı oldukça fazla. G2 ise riskli oyunları ile hata yapmaya açık bir takım imajı çiziyor. Yine de vadide son sözü söyleyen takım Origen olmadı.

409.000 gibi yüksek bir sayıya karşı iyi bir tablo çizmek zordur. Nitekim LEC’in yegane rakibi NA LCS bu rakama yaklaşamadı bile. Kuzey Amerika liginin en çok izlenen mücadelesi Team Solo Mid ile Immortals’ın karşılaştığı maç oldu. 366.000 gibi yüksek bir sayıya ulaşsalar da bu sizi yanıltmasın. NA LCS’in diğer maçları arasında 300.000 izleyici barajını aşabilen bir tane bile maç yok.

LEC’in diğer en çok izlenen maçları 2019 bahar sezonunda oynandı. Yine G2 ve Origen arasında oynanan maç 477.000 izleyiciye ulaşmayı başardı.

Haftaya oynanacak maçlarda G2 ile Fnatic bir kez daha karşı karşıya gelecek. Fnatic’in popülerliğini düşünürsek belki haftaya bir rekor daha görebiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir