League of Legends League of Legends Haberleri

xPeke, LCS’e geri dönüyor

Kabus gibi bir mevsim geçiren EU LCS ekiplerinden Origen, gidişatı değiştirmek adına İspanya Ligi’nde Baskonia takımından Cinkrof’u transfer etti. AS’nin haberine göe oyuncu ormandaki Wisdom’ın yerine geçecekken, orta koridora xPeke’nin, destek rolüne ise Naehyun’un oynaması bekleniyor. 

Ligden düşmesine şu an kesin gözü ile bakılan Origen, kalan haftalardaki performansını arttırma adına transfer gerçekleştirdi. İspanya Ligi LVP’de oynayan Baskonia’nın ormancısı ile anlaşan OG, dedikodulara göre bu hafta Cinkrof ile Vadi’ye çıkacak. AS’nin haberine göre ise bu transferde bir pürüz de yaşandı. Baskonia ve Cinkrof ile anlaşan Origen, oyuncunun son anda fikir değiştirmesinden dolayı sıkıntı çekti. Baskonia transfer parasını alırken, oyuncunun belirsizliği yüzünden de Cinkrof, LVP’de bu problem çözülene kadar maçlara çıkamayacak. Fakat oyuncunun önümüzdeki hafta OG ile LCS karşılaşmalarına çıkması bekleniyor.

Destek pozisyonundaki Hiiva’nın kötü performansından dolayı burada da değişikliğe giden Origen ise yeni bir transfer yapmadan kendi içerisinde problemi çözmek istiyor. Orta koridor oyuncusu Naehyun’u desteğe çekecek olan OG, xPeke’yi de orta koridorda kullanacak. Lig başında Naehyun transferi öncesi orta koridorda xPeke’yi göreceğimiz dedikoduları ortaya atılsa da, OG farklı bir yol izlemiş ve transfer gerçekleştirmişti.

Şu durumda OG’nin yaptığı hamlelerin tamamıyla “takımı kurtarma” amaçlı olduğunu da belirtelim. Naehyun, 29 maç üst üste kaybetmesi ile bilinse de OG’de şu anda en istikrarlı performans gösteren oyuncu. Takımın asıl probleminin Hiiva olduğu konuşulsa da, ormandaki Wisdom’ın herhangi bir katkı sağlayamadığını da söyleyebiliriz. Origen’den resmi bir açıklama gelmezken, tüm bunların da ciddi dedikodular olduğunu ekleyelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir