League of Legends

Origen play-off maçlarında Rogue’u domine etti

LEC play-off’larında Rogue ile karşı karşıya gelen Origen, seriyi 3-1 kazanarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Origen, play-off maçlarının ilk turunda Kazananlar Potası’ndan Fnatic ile karşı karşıya gelmişti. Seriyi 3-1 kaybeden ekip, LEC lig sistemine göre 2. turda Misfits’i 3-1 yenen Rogue ile eşleşti. 10 Nisan’da oynanan karşılaşmayı Origen kazandı. Ekip, 3. turda MAD Lions’a 3-2 yenilen lig birincisi G2 Esports ile karşılaşacak. OG-G2 karşılaşmasının galibi yarı finalde MAD-FNC karşılaşmasının mağlubu ile oynayacak.

OG-RGE karşılaşmasının kadroları şu şekildeydi:

OG: Alphari, Xerxe, Nukeduck, Upset, Destiny    RGE: Finn, Inspired, Larssen, Hans sama, Vander

Maçlar

1. Maç

Serinin ilk maçında ilk kan alt koridorda döküldü. İki ormancının da alt koridora baskın atmasıyla gerçekleşen üçe üç savaşa sonradan Işınlan ile Finn de dahil oldu ve 5. dakikada Hans sama, Destiny skorunu aldı. Sonradan Ornn ultisinin yardımıyla alt koridor kulesi altındaki Upset’i de öldüren Rogue, ejderi de keserek 2-0 skor ve 1 ejderle oyuna başlamış oldu. Maçın rüzgarını arkasına alan RGE ekibi, Alamet ile birlikte 13. dakikada orta koridor kulesini yıkarak ilk kuleyi de aldılar. 14. dakikada 2. ejderi de alan RGE’a karşılık olarak OG, üst koridor kulesini aldı. 22. dakikada ikinci Alamet ile orta koridor T2 kulesini alan ekip, alınan kule sayısını 5’e çıkardı. 25. dakikada Bulut Ruhu’nu ele geçiren RGE, 27. dakikada Baron’u da aldı. Ardından çıkan savaşta 3 OG oyuncusunu da indiren RGE adeta maçı kasıp kavurdu. Baron kuşatmasıyla kuleleri indiren RGE, Kadim Ejderha’nın çıkmasıyla oraya doğru yöneldi. Ejder etrafında çıkan savaşta Nukeduck’ın da etkisiyle OG 1 skor vererek 2 skor aldı.

35. dakikada Kadim Ejderha’yı alan RGE, 4 rakip oyuncuyu öldürerek 10-2 skor ve 8 bin altın üstünlüğüyle serinin ilk maçını kazandı. OG bu maçta hiç ejder, Alamet veya Baron alamadı.

2. Maç

İkinci maçta ilk kan, ormanda Sett oynayan Xerxe’nin 5. dakikada üst koridora baskın atarak Finn’i öldürmesiyle döküldü. Alt koridor üstünlüğünü elinde bulunduran Xerxe 7. dakikada ilk ejderi aldı. 12. dakikada Finn’i 3. defa öldüren Origen, ardından açılan Alamet’le ilk kuleyi yıktı. Erken oyunu domine eden Origen’in 15. dakikaya girdiğinde 5 bin altın üstünlüğü, 2 ejderi ve 4 yıktığı kule vardı. 23. dakikada Origen Dağ Ruhu’nu ele geçirdi. 26. dakikada Baron’u da kesen Origen sanki geçen maçın tekrarını bu sefer kendileri yapıyor gibiydi.

Rakibine oyun oynatmayan OG, 28. dakikada 11 bin altın üstünlüğü ve 9-0 skorla maçı bitirdi. RGE bu maçta hiç ejder, Alamet veya Baron alamadı.

3. Maç

2. dakikada Xerxe ve Destiny’nin nehirde Vander’i yakalamasıyla maçın ilk kanı döküldü. 9. dakikada ejderde 4 kişi olan RGE, maçın ilk ejderini aldı. 12. dakikada OG alt koridorunu kolaylıkla öldürebileceğini zanneden RGE, OG’nin çok çabuk 5 kişi olmasıyla 4 skor verdi. Bu kötü savaşa rağmen RGE 2.ejderi ve ilk kuleyi almayı başardı. 23. dakikada RGE’un ormanında gerçekleşen savaşta iki takım da 2 skor bulabildi. Ardından RGE’un 4. ejderi almasına izin vermeyen OG, çıkardıkları takım savaşında 1 oyuncularını kaybederek 3 skor ve üstüne ejderi aldı. Origen ekibi 32. dakikada çok kolay bir Baron aldı. 35. dakikada OG’nin Baron kuşatmasına karşılık olarak Rogue bir takım savaşı başlattı. Onlar için başlarda iyi giden takım savaşında 1 skor alsalar da 1 oyuncularını kaybettiler. Origen 36. dakikada 3. ejderlerini, 38. dakikada Baron’u aldı. Baron sonrasında çıkan savaşta Rogue 2, Origen 1 skor bulabildi. 42. dakikada Okyanus Ruhu için yapılan çarp savaşını Xerxe kazandı ve Ruh gücüyle birlikte Origen, Katliam gerçekleştirdi.

Maç 43. dakikada Origen’in 11 bin altın üstünlüğü ve 19-10 skorla bitti.

4. Maç

Maçta ilk kan 5.dakikada, OG üst koridoru Alphari’nin de gelmesiyle alt koridorda dört kişi olan ekibin Hans sama’yı öldürmesiyle döküldü. 8. dakikada RGE maçın ilk ejderini aldı. Her ne kadar maç Origen’in kontrolü altında olsa da 12. dakikada Alamet ile birlikte RGE maçın ilk kulesini de yıktı. 17. dakikada RGE Alamet’i aldı. OG’in RGE oyuncularını takip ederek çıkardığı savaşta mükemmel Miss Fortune ultisinin yardımıyla Origen Katliam yaptı. Sonraki dakikada çıkan savaşta OG 2 skor daha buldu. 23. dakikada Origen yine 3 rakip oyuncuyu katletti. OG, RGE’a neredeyse nefes aldırmıyordu ve her savaşı kazanıyordu. 26. dakikada Rogue’un bir umut başladığı Baron’u da çalan OG, yine Katliam yaptı. 27.dakikada OG bir daha Katliam yaptı.

Maç 28. dakikada tam tamına 20 bin altın farkı ve 30-3 gibi akıl almaz bir skorla bitti.

Origen sonraki maçını G2 Esports ile 12 Nisan 18:00’da yapacak. Maçı LEC’nin resmî Twitch kanalından izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir