League of Legends

Origen’in yeni koçu Guilhoto oldu

League of Legends European Championship’in en yeni takımlarından Origen, Schalke 04’ten ayrılan koç Guilhoto’yu transfer etti. 

2019 yılında franchising sistemine geçen LEC’te yer alacak takımlar dün itibariyle resmen duyuruldu. Astralis’in lige kabul edildiği daha önceden açıklanmıştı. Organizasyon, kendi ismiyle mücadele etmek yerine efsanevi orta koridor xPeke’nin takımı Origen markasını satın aldı ve bu isimle lige kabul edildi.

Daha önce yönetimsel problemler yaşayan OG’de yeni bir yönetim ile koç kadrou belli olmaya başladı. Takımın başında eski EU LCS sunucusu Deficio bulunacak. Koç olarak ise takım Guilhoto’yu transfer etti.

Giants’ı LCS’e yükselten ve geçtiğimiz yılın tamamını S04’te geçiren koçun başarılı bir sezon geçirdiğini belirtmek mümkün. Yaz Mevsimi’ni ikinci olarak bitiren takım, Worlds biletini ise kıl payı G2’ye kaptırmıştı. takımın bu başarısının sonucu olarak Guilhoto da mevsimin koçu ödülünü almayı başarmıştı.

Schalke’den sadece koç transfer etmeyen OG, orta koridor oyuncusu Nukeduck’ı da kadrosuna katmış, ek olarak üst koridora Misfits’ten Alphari, H2K’den ise Sheriff’i transfer etmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.