League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Akali ve Hikayesi

League of Legends şampiyonları arasında çok büyük bir popülariteye sahip olan “Efendisiz Suikastçı – Akali”, hikayesi bakımından Zed, Shen ve Kennen ile bağlantılı bir şampiyon. Gelin bu hafta Akali’nin asilik dolu hikayesine bakalım.

Kinkou Tarikatı

Akali’nin annesi ve babası Kinkou Tarikatı’na bağlıydı. Kinkou Tarikatı, Ionia’da bulunan ve ruhsal alemle maddi alem arasındaki dengeyi korumaya hayatını adayanların katıldığı bir yer. Bu tarikatta Kennen, Shen, Zed, Akali gibi LoL’de de bulunan kişiler de var. Akali’nin annesi Mayym’ın tarikat içindeki ünvanı Gölgenin Yumruğu’ydu.

Küçüklükten beri Kinkou Tarikatı içinde büyüdü Akali. Annesi ve babası bir göreve gittiğinde tarikatın diğer üyeleri ona bakıyorlardı. Kennen ona shuriken kullanmayı öğretmişti. Ayrıca güçten çok hız ve çevikliğin ön planda olması gerektiğini söylüyordu ona.

Akali ona öğretilenleri çok çabuk öğrendi. En büyük hedefi annesinin yerine geçip tarikatta yeni Gölgenin Yumruğu olmaktı.

Yetimin isyanı ve Gölge Tarikatı

Bir gün tarikat içinde bölünmeler başlandı. Alacakaranlığın Gözü Büyük Usta Kusho’nun öğrencisi olan Zed, ustasını öldürdü ve amacını gerçekleştirmek için Kinkou Tarikatı’nı yavaş yavaş Gölge Tarikatı’na çevirdi. Babasının ölümünün, kardeşi gibi gördüğü Zed tarafından olduğunu görünce Shen çok büyük bir kinle doldu. Zed artık eskiden Kinkou Tarikatı ve şimdilerde Gölge Tarikatı olan topluluğun lideri haline geldi.

Zed’in kanlı ve alçak darbesinden kaçanlar; Akali, annesi Mayym, Shen, Kennen ve birkaç başka üyeydi. Akali’nin babası Tahno ne yazık ki kaçamamıştı. Birlikte doğudaki dağlara doğru kaçtılar. Shen elinde az kişinin olduğunu biliyordu ama bu kalanlarla yeniden Kinkou’yu kurmayı aklına koymuştu. Kinkou’nun üç kadim felsefesini felsefeleri yaptılar: Yıldızları Seyretmek ile tarafsız olmak, Güneş’i Yolunda Tutmak ile yargı vermek ve Ağacın Budanması ile dengesizliğin ortadan kaldırılması.

Çömez ama ölümcül

Tarikat kısa sürede yeniden yapılandı ve küçüklere tarikat kuralları öğretildi, eğitildi. Akali artık 14 yaşına basmıştı ve Kinkou eğitimlerine başlayabilirdi. Eğitimlere başladığında da yine kafasında hep Gölgenin Yumruğu olmak vardı. Ona öğretilenleri zaten çok kısa bir biçimde öğrenen Akali, kısa sürede dövüş tekniklerinde ustalaştı. Dövüşmekte üstün yetenekleri vardı. Savaşırken kullandığı aletler bir çeşit orak olan kama, ve fırlatma bıçağı diyebileceğimiz kunai’ydi.

Bir süre sonra artık annesinin yerine tarikat eğitimlerini alabilecek yaşa gelmiş çömezlere eğitim vermeye başlamıştı. Akali eğitimlerine devam ederken bir şeylerin farkına varmaya başladı. Yeni Kinkou ile Zed’in Gölge Tarikatı, Ionia’nın Noxuslular tarafından işgali yüzünden ateşkes yapmıştı. Fakat Akali’nin yurdu ateşler içindeydi. Tarikat’ın amacını yerine getiremediklerini düşündü. Kinkou felsefelerinden “Ağacın Budanması”, kutsal dengeyi bozanları ortadan kaldırmak anlamına geliyordu ama Shen Akali’yi her zaman durduruyordu.

Ayrılık

Akali artık bıkmıştı. İleri zekası bir yerden sonra asiliğe dönüştü ve tüm üyelerin önünde Kinkou’nun yetersiz olduğunu söyledi. Annesi ve babası tarafından bir suikastçı olarak yetiştirilmişti, o zaman suikastçı gibi hareket edecekti. Akıl ustası Shen, ona karşı çıkmadı ve tarikattan ayrılmasına izin verdi.

Artık Akali, efendisiz bir suikastçı ve Ionia’yı kanlar içinde bırakan Noxuslular’ın canını tek tek kendi elleriyle alıyor.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir