League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Anivia ve Hikayesi

Şampiyon hikayelerini sizin için derlediğimiz serimizin bugünkü misafiri, Freljord’un ölümsüz koruyucusu “Buz Ankası – Anivia”.

    ”Ben tipinin öfkesi, rüzgârın şiddeti ve buzun soğuğuyum. Ben, Freljord’um.”

Anivia konsept olarak bir anka kuşu. Bilirsiniz, anka kuşları masallarda veya mitolojilerde “ölmeyen, öldükçe yeniden doğan heybetli kuş” olarak geçer. LoL’de de Anivia, bu özellikleri koruyor fakat genellikle alevli olarak tasvir edilen anka kuşları LoL’de buz elementiyle temsil ediliyor. E buz olunca haliyle Freljord’la da ilişkisi oluyor.

Hikaye ve Evren’de Anivia, Freljord’u ne pahasına olursa olsun koruyan bir anka kuşu dediğim gibi. Her öldüğünde bir yerlerde yeniden diriliyor. Yeniden dirildiğinde eski yaşamını unutsa da Freljord’a muhafızlık yapmak unutmadığı ebedi şey oluyor. Aslında böyle düz ve yüzeysel, oldukça basit bir hikayesi var Anivia’nın.

Yüz yıllar, belki bin yıllar boyunca Freljord’a muhafızlık yapan Anivia, en son yeniden doğduğunda Freljord’un 3 kabileye bölündüğüne ve bir şeylerin ters gittiğine tanıklık etti. Bu 3 kabile Ashe’in, Lissandra’nın ve Sejuani’nin kabileleri. Ters gittiğini düşündüğü şey ise Freljord’un buzlarında kadim bir kötülük sezmesi. Bu kadim kötülük de tabii ki Kara Büyü kullanan Lissandra ve yozlaştırdığı yerler. Diyarın gücüne göre kaderi şekillenen Anivia, eğer Lissandra Freljord’u kontrolü altına alırsa kendi kalbinin de yozlaşacağını biliyordu. Bu yüzden artık harekete geçme zamanının geldiğini anladı ve Ashe ile müttefik oldu.

Freljord çok büyük bir savaşa hazırlanıyor. Anivia’nın amacı barışı sağlamak ama yurdunun kalbindeki kötülüğü söküp atmazsa da ne olacağını çok iyi biliyor.

Ayrıca Freljord ile alakalı olarak LoL’ün paylaştığı yeni animasyona aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir