5Mid Özetliyor: League of Legends 10.10 Yama Notları League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Annie ve Hikayesi

Şampiyon hikayelerini sizler için derlediğimiz serimizin bugünkü bölümünde değineceğimiz şampiyon “Şeytan Çekici – Annie” olacak.

Annie oyunun en eski şampiyonlarından biri. Hatta ilk sanat çalışmaları çok kötü ve insana benzer yanı yok desem yeridir. Tabi sonradan Riot’dan değer gördü ve sanat çalışmaları değişti. Üstüne 2018’te “Köken” adında harika bir sinematik videosu yapıldı.

Hadi lafı uzatmadan Annie’nin hikayesine değinelim.

Oyunda büyücü rolünde bulunan şampiyonumuzun annesi bir büyücü. Swain’in Boram Darkwill’i tahttan indirmeden önceki son yıllarda Noxus’da anlaşılmazlık ve kaos vardı. Bu yüzden Boz Gregori ve Amoline adlı cadı eşi, elinde bulundurdukları Noxus gücünü soylu aileler için politik nedenlerle değil, sınırdaki vahşi bölgeleri medenileştirmek için kullanmak istedi. Böylece Freljord yakınlarındaki Noxus toprağı olan Demirdiş Dağları’na doğru yol aldılar.

Şömine başında

Genç çift dondurucu kış gelmeden evlerini bitirdiler. Demirdiş Dağları’na yaptıkları yolculuk sırasında bölge halkı onlara “dev gölge ayıları” hakkında bazı hikayeler anlatmıştı ve bu hikayeler hamile Amoline’i çok etkilemişti. Bu yüzden boş vakitlerinde şömine karşısında bir ayı figürü dikmeye başladı. Ayının son düğme gözünü diktiği anda doğum sancısı başladı ve oracıkta Annie’yi doğurdu.

Annie büyüdü büyüdü ve artık ilk adımlarını atmaya başladı. O günlerden birinde o ve babası çok hastalandı ve hasta yatağına düştüler. Annie’nin ateşi o kadar fazlaydı ki Amoline onu kucağında tutamıyordu bile. Kızları için endişelenen Amoline son çare olarak o civarda bulunan ırmaktan soğuk su getirmeye gitti. Sabah olup Gregori artık kalkınca etrafına bakındı. O hastalıktan ayağa bile kalkamazken Annie’nin hasta halinden eser kalmamış ve oyuncak ayısı Tibbers ile oynuyordu. Fakat Amoline ortalıkta yoktu.

Yeni oyun arkadaşı

Bu olayın üstünden zaman geçtikçe o bölgeye farklı yerleşimciler de gelmeye başladı ve Gregori, Leanna adlı bir bayanla tanıştı. Leanna’nın da Daisy adında küçük bir kızı vardı. Beraber hayat sürmeye karar veren çifti büyük sorunlar bekliyordu. Çünkü tek çocuk olmasından dolayı şımarık olarak büyütülen Annie üvey annesiyle ve yeni kardeşiyle hiçbir zaman anlaşamıyor, ne zaman öfkelense Leanna Daisy’nin tarafını tutuyordu ve hepsinin arasını bulmak Gregori’ye düşüyordu.

Bir gün başkentten buraya taşınan ve bu vahşi doğanın tehlikelerine alışık olmayan Daisy, feci bir olay sonucunda öldü. Leanna kızının ölümünden tabii ki Annie’yi sorumlu tuttu ve o anki öfkesiyle Tibbers’a zarar vermeye kalkıştı. Annesinden kalan son hatıranın yok olup gitmesinden dolayı korkan Annie içindeki alev büyüsünü ortaya çıkardı. Tibbers kocaman bir ayıya dönüşmüştü. Alevler dindiğinde Annie artık bir başınaydı.

Annie şehirlilerin de üvey annesi gibi olduğunu düşündüğünden hep şehirden uzak bir hayat yaşadı. Görüntüsüne kanan yerleşimciler onu evine alıyordu. Tibbers’a el uzatmaya kalkarlarsa sonları küle dönüşmek oluyordu. Annie şimdilerde büyüsünün ne kadar tehlikeli olduğunun farkında olmayarak Noxus’un karanlık ormanlarında ona eşlik edecek bir oyun arkadaşı arıyor.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir