League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Brand ve Hikayesi

League of Legends evreninin birbirinden farklı onlarca karakterinin hikayesini anlattığımız serimizin bu hafta anlatacağı karakter “İntikam Ateşi – Brand”.

Acımasız soğuk

Runeterra’da bir sürü karakterde, farklı farklı iklimlere sahip birçok bölge var. Bunların en acımasızlarından Freljord’da insanların ortak içgüdüsü hayatta kalmak. Onlar için kitap okumak, düşünmek, tatil yapmak dünyanın en lüks şeylerinden. Onlar sadece yüzyıllar süren kışta hayatta kalmaya çabalıyor. Bu kadar sert iklime sahip bölgenin de insanları normal olarak çok sert, savaşçı ve barbar oluyor.

“Akıncı dölü”

Brand’in ya da asıl adıyla Kegan Rodhe’nin babası da böyleydi. Bir akıncı barbar olan babası yüzünden annesinin ve kendisinin hayatı da çok zordu. Babasını tanımıyordu zaten bile. Hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Tek bildiği onun yüzünden kasabanın annesinden ve ondan nefret etmesiydi. Yaşlı Rygann’ın kurduğu küçük bir kıyı kasabası olan Rygann’ın Menzili’nde yaşıyorlardı. Aslında tam yaşamak da denemezdi. Köy halkı onların kötü şans getirdiğine inandıkları için kasabaya uzak bir mağarada sefil bir hayat yaşıyorlardı.

Çaresizlik

Kegan’ın annesi bir şifacıydı. Hatta kasabanın onları kovmamasının tek sebebi de annesinin şifacı olmasıydı. Onu kendi çıkarları için kullanıyorlardı. Annesi ise buna karşı hiçbir şey yapamıyordu. Çünkü o mağaradan kalkıp başka yerlere gitmek isteseler vahşi soğuğun onları çok yaşatmayacağının farkındaydı. Ve kasaba halkının onlara bu kadar kötü davranmalarına rağmen çaresiz şifacı, yaşlı Rygann’a burada onlara bir şans verdiği için minnettardı.

Annesi gibi büyülü güçlere sahip olan ama henüz kontrol edemeyen Kegan ise aksine suskun değil, çok kavgacı bir çocuktu. Arkadaşlarıyla bazen kendisinin çıkardığı bazen de kasabadaki çocukların çıkardığı bir sürü kavgaya karışırdı. Annesi de buna çok kızardı. Eğer oğlu bu kadar sorun çıkartırsa kasabanın onları burada istemeyeceğini biliyordu.

Bir başına cenaze

Böyle böyle büyüyen ve artık 19 yaşına gelen delikanlı Kegan, annesine veda etti. Zavallı kadının bünyesi bu kadar yalnızlığı, kederi ve çaresizliği kaldıramamıştı büyük ihtimalle. Kegan da gerçeği annesinin cenazesinde bir daha anladı. Annesi kasaba halkına yıllar boyunca gıkını çıkarmadan hizmet etmişti ama şimdi kadının bedenini küllere çevirirken Kegan’ın yanında kimse yoktu.

Alevler içinde yanan kasaba

O an kinle dolan Kegan, kasabadan ayrılmak zorunda olduğunu biliyordu. Ama gitmeden önce bir intikam alacaktı. Onlara bu sefil hayatı yaşatan batıl inançları yüzünden kasaba halkına çok kinliydi. Özellikle de yaşlı Rygann’a. O yüzden kasabadan ayrılmadan önceki son gece moruğun evine gitti ve evi kundakladı. Kısa süre sonra kıvılcım her yere sıçradı. Kegan’ın yüzünü alevler yakmasına rağmen bundan çok zevk alıyordu. Daha fazla yanmadan önce kasabadan ayrılan Kegan, ilerleyen haftalarda amaçsızca bir orada bir burada acımasız soğuğun altında gezdi.

Yardım eli

Artık vücudu bunu kaldıramıyordu. Kaderin bir cilvesi olacak ki aynı annesiyle yıllarını geçirdiği mağaranın taşlarına benzeyen taşlardan oluşan mağarada son bir kez yattı. Artık ölmeyi bekliyordu. Ve ölecekti de. Eğer sakallı, mavi, garip bir ucube onu orada bulmasaydı. Sonradan mor tenli olduğunu fark ettiği bu adamın adı Ryze’dı. Oracıkta ölmeyi bekleyen Kegan’da bir potansiyel görmüş ve yanına çırak olarak almaya karar vermişti. İlerleyen haftalarda ise birlikte gezdiler.

İradesiz ruh

Zaman ilerledikçe ve eğitimi devam ettikçe Kegan Dünya Rünleri’ni öğrendi ve ne olduysa da o andan sonra oldu. Ustasıyla birlikte bir Dünya Rünü parçası ele geçirmişlerdi ve Kegan, sıradan iradeli bir insanın yapacağı şeyi yaptı. Rün onu etkisi altına almıştı, ustasının onca uyarısına rağmen de rünü elde etmeye çalıştı. Ryze, çırağının alevler içinde yok olmasını ve onun yerini saf ateşten oluşan bir yaratığın almasını çaresizce seyretti.

Ryze canını zor kurtarmıştı ama diğerleri onun kadar şanslı olmayacaktı. Ateş ve hiddetten oluşan bu yaratığa ölümlüler zamanla “Brand” adını verdi ve bu yaratık gittiği her yere yıkım, yangın ve intikam götürdü. Valoran’da dolanan bu ruhun şimdilerde tek amacı ele geçirebileceği başka rünler bulmak.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir