League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Camille ve Hikayesi

League of Legends evreninden A’dan Z’ye şampiyonları tanıttığımız serimizin bugünkü konuğu “Çelik Gölge – Camille”.

“Cerrahı kasaptan ayıran en temel fark hassasiyetidir.”

Piltover’lı yarı hextech bir vücuda sahip olan Camille, aynı önceki konuğumuz Caitlyn gibi bir tür “düzen sağlayıcısı”. Ama bunu çok daha titizlikle yapıyor. Hatta öyle bir titizle ki, bedeninin bazı yerlerini (buna kalbi de dahil) hextech teknojisiyle donatmış. Eh, kalbinin yerinde bir hextech parçası olan bir kadının ne kadar acıma duygusuna sahip olacağı da aşikar. Neyse, lafı fazla uzatmadan bu gizemli casusumuzun hayat hikayesine bir göz atalım.

Zengin bir hane

Camille’in mensubu olduğu “Ferros Hanesi” oldukça varlıklıdır. Bu varlıklarının sebebi ise Shurima’daki tözkabuk türünden (örneğin Skarner bir tözkabuktur.) toplanan nadir bir kristaldir. Büyüyü kullanma yeteneği olan insanlar için oldukça değerlidir bu kristal. Camille’in büyük büyük teyzesi bu kristaller için ilk keşif gezilerinden birinde bir kolunu kaybettiğinde, sonradan ailenini temel ilkesi ve mottosu olacak özlü söze de ilham verdi: Ailem için her şey feda.”

Tözkabuklar tabii ki de sınırlı bir kaynaktı. Bu yüzden geçimini bu kaynaktan sağlayan Ferros Hanesi bu kristallere alternatif yapay hex-kristaller geliştirdi. Yapay oldukları için daha güçsüzlerdi ama üretim açısından kolaylık sağlıyorlardı. Bu yapay kristallerin en büyük bedellerinden biri Zaun’un atmosferiydi. “Zaun Grisi” adı verilen toksik gaz kütlesinin çoğunlukla bu yapay kristal üretimi yüzünden olduğu söyleniyor.

Ferros Hanesi’nin bir de karanlık yüzü var. Piyasada çok değer gören bu üründe tekel kalmak, üretime sürekli devam etmek ve sonuç olarak Piltover’daki Maviyel Meydanı’nda yaşamaya devam etmek için bazı pis işler yapıyorlardı. Göz korkutmak, casusluk ve cinayet işlemek gibi pis işler. Casusluk konusunda ise; baş casus genellikle ailenin en küçük çocuklarından biri olur, aileyi başarılı kılmak için ne pahasına olursa olsun hane reisine yardım ederdi.

Tam kapasite

Camille ailenin hayattaki en büyük çocuğu olarak hanenin bu zenginliğinden sonuna kadar faydalanıyor, kendini birçok alanda geliştiriyordu. Baş casus olma görevini ise normalde Camille’in küçük kardeşi Stevan’ın üstlenmesi gerekiyordu. Ama Stevan’ın bünyesi zayıf olduğundan bu sorumluluğu Camille aldı.

Camille casuslukla ustalaşmakla geçirdiği yıllar ardından 25 yaşına geldiğinde donanımlı birkaç Zaun haydutu, ona ve babasına saldırdı. Kızın babası yaralar yüzünden can verirken, bu acı haberi alan annesi de çok fazla yaşamadı. Bu kayıpların ardından yıllardır kıskançlıkla Camille’i izleyen Stevan hane reisi oldu ve ilk yaptığı iş hextech güçlendirmelerine yapılan yatırımları iki katına çıkarmak oldu.

İlk görüşte aşk

Bu olayın ardından 1 yıl sonra Stevan ailenin baş zanaatkarlık rolüne Bel’zhun’lu umut vadeden genç kristalograf Hakim Naderi’yi atadı. Bu atamanın ardından hırslı kız Camille, Hakim’den kendisine insan olmanın sınırlarını aşmasını sağlayacak hextech güçlendirmeler yapmasını istedi. Hakim oracıkta kıza aşık oldu. Bu hextech güçlendirmelerinin yapılacağı ameliyata hazırlıklar sürerken ikilinin arasındaki bağ kuvvetlenmeye devam etti. Bu kritik ve yollarının ayrılmasına neden olacak ameliyattan önce Hakim, Camille’e evlilik teklifi etti ve birlikte buradan kaçması için yalvardı. Camille hayatında ilk defa kararsızdı, çünkü o da Hakim’e karşı bir şeyler besliyordu.

Bir plan, bir terk ediş

Stevan ise hiç de kararsız değildi. Kız kardeşi onun için kritik bir öneme sahipti. Aklının başına gelmesi için de ikilinin sonraki buluşmasında kendisinin gözleri önünde vurulacağı bir plan yaptı. Plan işleyip Camille kardeşini kanlar içinde görünce dikkati dağıldığında ne olabileceğini anladı ve kendini tamamen göreve verdi.

Ameliyatı Camille’e tek zarar vermeden yapabilecek kişi olan Hakim istemeyerek de olsa kızın kalbini çıkardı ve yerine hextech bir kalp koydu. Camille ameliyattan sonra kendine geldiğinde kendini laboratuvarda terk edilmiş halde buldu. Görev başarıyla tamamlanmış ama bitmemişti. Zaman ilerledikçe kendi vücuduna yaptığı geliştirmeleri sürdürdü. Ferros Hanesi’nin zenginliği ve nüfuzu arttıkça onun yaptığı işler de pisleşiyordu.

Tekme

Camille sonunda Stevan’ın planını ve ihanetini öğrendiğinde kardeşine beslediği son hislerini de yitirdi. Hanenin başına yeğenlerinin torunları arasında en gözdesi olan bir kızı getirdi. Artık ailenin hem yüzeydeki kamu işleriyle hem de pis yeraltı işleriyle ilgilenmesi gerekiyordu. Hextech kalbi yüzünden ölümsüz olan Camille, bundan şikayetçi değil. Görevlerinin zor olduğunu bildiğinden vücudundaki değişimleri hemen benimseyebiliyor.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir