League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Cassiopeia ve Hikayesi

League of Legends Evreni’nin bir başka karakteri “Yılanın Şefkati – Cassiopeia”nın ilginç hikayesini bu haftaki yazımızda ele aldık.

“Sır, kılıçtan keskindir.”

Olmazsa olmaz soylu bir aile

Cassiopeia gözlerini Noxus’un soylu ve nüfuz sahibi ailelerinden Du Couteau’da açtı. Çocukken soylu ve nüfuz sahibi olmanın getirdiği ayrıcalıklardan faydalanan Cass, ablasının aksine annesi Soreana’nın yolundan gidecekti.

Yayılmacı imparatorluk Noxus’un Shurima kıtasında ilerlemesinde büyük pay sahibi olan General Du Couteau, geçirdiği onca yıldan sonra yine Shurima kıtasında bulunan bir kıyı şehri ‘Urzeris’e yerleşmeye karar verdi. Farklı bir çevrede olmanın getirdiği endişeden dolayı hep annesiyle takılan Cassiopeia ondan çok fazla şey öğrendi.

Zehiir

Bir gün anne Du Couteau beklenmedik biçimde bir saldırıya uğradı. Bilinmeyen birisi Soreana’nın saç fırçasına zehir sürmüştü. Saç fırçasını kullanan zavallı kadın ise oracıkta yığılıp kalmış ve neredeyse ölümün eşiğine gelmişti. General Du Couteau bundan sonra önlem olarak evdeki tüm hizmetçileri kovduğundan aile koca evde yalnız başına kalmıştı. Bu süreçte Cassiopeia annesinin yanından hiç ayrılmadı. Bu sayede de zaten güçlü olan bağları çok daha güçlendi.

Gün yüzüne çıkan sırlar

Bir gün General Du Couteau efsanevi Ionia işgalinin hazırlıkları için çağrıldı ve yanına yıllardır eğittiği kızı Katarina’yı alıp gitti. Soreana buna sevinmişti çünkü kızıyla biraz daha baş başa kalabilecekti ve ona söylemek istediği bazı şeyler vardı. Soreana kızına “Kara Gül” denilen oluşumdan bahsetti. Noxus’a uzun süredir yol gösteren Kara Gül şimdi de Shurima uzantısında yayılmaya başlayacaktı. Generalin evden gitmesiyle de Soreana asıl çalışmalarına başlayabildi.

Gelişimle birlikte gelen değişim

Cassiopeia Kara Gül mensubu annesinin rehberliğinde kurnaz, çekici ve akıllı bir kıza dönüşmüştü. Tek eksik olduğu yönü ise empatiydi, karşılaştığı insanları sadece amacına ulaşmasını sağlayacak birer araç olarak görüyordu. Bu genç kız annesine suikast düzenlemeye çalışanları bulduğu ve yok ettiği için ise Kara Gül’e kabul edilmişti. Kara Gül’e kabul olmasının ardından oluşumun Shurima için planlarını daha ayrıntılı olarak öğrenebildi ve soylu ailesinin de kaynaklarını kullanarak Shurima’ya keşif gezileri düzenlemeye başladı. Bu gezilerde ayrıca paralı asker Sivir’le tanıştı ve beraber antik harabeler yağmaladılar.

Darbeler ve görevler

Ve bunlar olurken başkentten o kritik haber geldi: General Boram Darkwill artık yoktu, yerinde Jericho Swain vardı. Bu darbe ve kocasının bir bakıma ihaneti Soreana’yı çok kötü etkilemişti çünkü Boram Darkwill’in ortadan kalkmasıyla Kara Gül üyeleri de tehlike altında olabilirdi. Bu sebeple de kızı Cassiopeia’yı Shurima’nın eski zamanlarda çok güçlü olmasını sağlayan gücü bulmakla görevlendirdi. Kızı da bu antik gücü bulmadan geri dönmeyeceğine dair yemin etti.

Tsss…

Bu yemin Cassiopeia’nın hayatını sonsuza dek değiştirecekti. Arama çalışmaları devam ederken eski Yükselmiş’lerden birinin mezarı bulunduğunda istediği gücü keşfetmeye ramak kaldığını hissetti. Tabii bu gücü ele geçirmeden önce buna şahit olan herkesi ortadan kaldırması gerekti. Zehirli hançerinin tadına ilk olarak Sivir baktı. Fakat bu sırada antik mezarın taştan yapılma bir muhafızı kıza dişlerini geçirdi.

Şok

Ne olduğunu anlayamayan paralı askerler zavallı kızı evine doğru taşırken Cass’in bedeninde acılı çığlıklar eşliğinde korkunç değişimler yaşandı. Urzeris’teki evlerine vardıklarında ise Cassiopeia kendini kullanılmayan bir anıt mezara kilitledi. Genç kız bu yaşadığı değişimin şokunun etkisiyle haftalar geçirdi. Sonunda göz pınarları ağlamaktan kuruduğunda ise artık çıkmaya karar verdi.

Kaderini kabullenecekti, belki de bir gün onu kucaklayacaktı. Belki annesinin istediği gücü ele geçirememişti ama bir başka güce sahip olmuştu ve bu büyüyen gücü Kara Gül’ün çıkarları doğrultusunda kullanacaktı.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir