League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Cho’Gath ve Hikayesi

Runeterra evrenindeki ilgi çekici şampiyonları sizlere tanıttığımız serimizin bu haftaki konuğu “Hiçlik’in Dehşeti – Cho’Gath”.

Cho’Gath aslında evrendeki en düz hikayeye sahip şampiyonlardan biri. Hatta Riot Games bile Evren sayfasında karakterin hikayesinden çok Hiçlik’in hikayesinden bahsetmiş. Ben de Cho’Gath’in serideki ilk Hiçlik karakteri olmasından dolayı biraz Hiçlik’ten bahsetmeye karar verdim.

Hiçlik

Hiçlik, kainatın ortaya çıkmasıyla birlikte var olmuş, tek isteği dünyaları tüketmek olan ve tek gerçek duygunun ‘açlık’ olduğu, iğrenç varlıkların yaşadığı gizemli bir yer. Hakkında ise çok az şey biliyoruz. Bildiğimiz şeylerden biri Gözcüler.

Gözcüler, Hiçlik’in efendileri olarak bildiğimiz ve şu anlık Hiçlik’e Runeterra’ya saldıracakları günü beklemesini emreden çok büyük ve gizemli varlıklar. Gözcüler ayrıca Evren’deki en eski oluşumlardan da biri.

Hiçbir Gözcü Hiçlik’in amacını, neden oluştuğunu bilmiyor. İlk Gözcü Runeterra’ya girmeden önce maddi bir formları dahi yoktu, hatta kendi düşüncelerinin bile farkında değildiler. Onları bir şey rahatsız ediyordu, ne olduğunu kendilerinin bile bilmediği bir şey. Sonradan bunun “varlık” olduğuna karar verdiler.

Maddi dünyayı anlama konusundaki merakları ise kendilerine bilgi toplamaları için oluşturdukları “Hiçlik’ten Doğanlar”ın ortaya çıkmasına sebebiyet verdi. Bu varlıkları ise hepimiz biliyoruz; Cho’gath, Vel’Koz, Kog’Maw vs.

Hiçlik’in Dehşeti

Peki Cho’Gath’in hikayesi ne? Hiçlik’in sonsuz açlığını temsil edermişçesine her şeyi yok eden bu dev yaratık, en cesur savaşçıların bile dillerinin tutulmasına neden oluyor. Önüne gelen her şeyi yiyen bu varlık, yediklerini kendisini büyütmeye yarayan bir güce dönüştürüyor. Bu da onun hacminin artmasına ve dışındaki organik zırhının sertleşmesine yarıyor. Bazen de yediği fazlalık maddeleri sivri ve keskin kazıklar şeklinde kusuyor.

Runeterra’ya ayak basmasıyla ortalığa dehşet saçan Cho’Gath, hala karnını doyuracak insanlar arıyor.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir