League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Darius ve Hikayesi

League of Legends şampiyonlarının hikayelerini tanıttığımız Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? serimizin bugünkü konuğu “Noxus’un Eli – Darius”.

“Tarih sadece galipleri hatırlar. Noxus’tan taraf olanlar, sonsuza kadar hatırlanır.”

Her zaman yan yana

Darius ve kardeşi Draven, Basilich’li yetim kalmış iki çocuktu. Bu kardeşler sokakta hayatta kalmak için her gün mücadele ve kavga etmeliydi. İşgalci imparatorluk Noxus, topraklarına toprak katarken bu liman şehrini de işgal ettiğinde, ordunun komutanı Cyrus bu 2 yetim çocuğu gördü. Hayatta kalma mücadeleleri onu etkilemişti. Cyrus’un teklifiyle birlikte bu iki kafadar orduya katıldı. Uzun yıllar boyunca işgal ve savaşlara katılan kardeşler, kendilerini sonradan bekleyen şeylerden habersizdi.

Haşin

Kanlı topraklar üzerine kurulmuş bu imparatorlukta nereden geldiğinize, ne olduğunuza, ne yaptığınıza pek bakılmazdı. Eğer güçlüyseniz, yükselirdiniz. Kimse size ayrımcılık yapmaz, kendi istediğiniz yere kendi çabanızla gelirdiniz. Darius da böyle yükseldi. Savaşlarda gösterdiği agresiflik, disiplin ve sert duruşu eşine nadir rastlanılan derecedeydi. Hatta bir savaşta geri çekilmek isteyen korkak bir Noxus generalinin kellesini bizzat havaya uçurmuş ve orduya cesaret vererek o savaşı kazanmıştı. Ona göre görevden önemli hiçbir şey yoktu.

Beyaz bayrak

Böyle olaylar yaşanmasıyla birlikte mevki tabii ki kaçınılmazdı. Onu bir tümenin komutanı olarak ödüllendirmişlerdi. Çoğu asker güçlü Darius’un komutası altında savaşlara girmek istese de Darius hepsini tek tek ayıklamış ve sadece en güçlü niteliklere sahip olanları kabul etmişti. Artık durum öyle bir hal almıştı ki işgale gittikleri topraklarda ordusunu görenler bazen savaşmadan direk teslim oluyordu.

Ünvan ve Freljord

Noxus’un saldırılarına 10 yıllar boyunca direnebilen Varju halkını Darius alt edince İmparator Boram Darkwill sonunda bu hiddetli adama “Noxus’un Eli” ünvanını verdi. Ünvan, yanında bir görevle gelmişti. Boram, Darius’tan Freljord’a gidip barbar kabilelerini dize getirmesini istiyordu. Düzenlenen seferle yıllarca görevini yerine getirmeye çalışan Darius, rakibini bir türlü yenemeyince ordusuyla buz gibi soğukta kapana kısıldı. Zamanla adamlarının ölümüne de katlanamayacak hale gelen Darius, ordusuyla toplanıp geri döndü.

Darbe

Darius, gazi yoldaşlarıyla geri döndüğünde onları bir sürpriz bekliyordu. Jericho Swain darbe yapmış, İmparator Boram Darkwill’i düşürmüştü. Bu darbeyi destekleyenlerden birisi de Darius’un kardeşi Draven’dı. Aslında ondan beklenenler aksine olsa da Darius, Jericho Swain’e saygı duyuyordu. Onun için imparatorlar gelip geçiciydi, o bağlılık yeminini Noxus’a karşı etmişti ve Swain de imparatorluk hakkında parlak ideallere sahip bir adamdı. Bu yüzden onun emrinde olmakta hiçbir sakınca görmüyordu.

Trifarix ve Trifaria

Fakat Swain’in onun için planları farklıydı. Yönetimde tek kişilik sistemi kaldırıp Trifarix adlı bir sistem kurmuştu. Böylece Noxus’un yönetiminde üç kişi söz sahibi olacaktı. İleri görüşlülüğü temsil eden Swain, gücü temsil eden Darius ve kurnazlığı temsil eden bir kişi daha. Trifarix sistemiyle birlikte Darius, Trifaria Lejyonu adlı bir birlik de kurdu. Bu birlikte sadece ordunun en elit, en güvenilir askerleri bulunacaktı.

Bu orduya önderlik edecek olan Darius, Noxus için yeni bir dönemin başlamasına da öncülük edecekti.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir