League of Legends

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? Senna ve Hikayesi

Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz? serisinin üçüncü bölümünde konuğumuz “Arındırıcı – Senna” olacak. Çok uzun süredir hikayeden Lucian’ın eşi olarak bildiğimiz Senna, yakın zamanda oyuna eklenmiş ve hem Lucian hem de Senna’nın hikayeleri güncellenmişti. Gelin Senna’nın hikayesini yakından inceleyelim.

Harrowing

Senna ve Kara Sis’in ilk buluşması aslında Senna daha çocukken olmuştu. Harrowing’in enkazının yaşadıkları köye vurmasıyla ve Kara Sis’in de köyü ele geçirmeye başlamasıyla küçük kız, Kara Sis’le tanıştı. Senna ve köyündekiler Işık Muhafızları’nın Kara Sis’i yok etmesiyle kurtuldu. Ama Kara Sis her ne kadar yok olsa da Senna’yı bırakmıyor, hep ona yaklaşıyordu. Küçük kız lanetlenmişti ve Sis onu seçmişti.

Urias ve Işık Muhafızları

Senna’yı kurtaran deneyimli Işık Muhafızı Urias, Sis’in tehlikelerine karşı hazırlıklı olmazsa kızın sonunun iyi olmayacağını biliyordu. Her ne kadar Sis’in neden Senna’yı seçtiğini anlamasa da Urias, kıza yardım etmeliydi. Böylece Senna, Sis’in kaynağı olan Kutlu Adalar’da kurulmuş seçkin birlik Işık Muhafızları’na Urias’ın çırağı olarak katıldı.

Urias’la çalışmaları sonucunda ruhunu ışık olarak kullanmayı öğrenip yadigar taştan yapılma silahlarında da ustalaşan çırak, Urias harici herkesle arasına kesin bir çizgi çekiyordu. Çünkü bu çizgi olmazsa Kara Sis’in onlara çok acı yaşatacağını biliyordu.

Hayatının aşkıyla tanışma

Senna aynı yerde çok uzun süre kalamıyordu. Bunu da saklandıkları evlerin hep kuşatılması sonucu öğrenmişti. Urias’ın ölümüyle birlikte Senna çok ama çok üzülmüştü ve bir daha kimseyle yakın olabileceğini sanmıyordu. Ustası Urias’ın ölüm haberini Demacia’daki ailesine götürmeye giden Senna, ustasının oğlu Lucian’la tanıştı. Lucian’ın ısrarları üzerine Urias’a veda törenine katıldı. Lucian’la tanışması sonucu, bu kadar eğlenceli ve sevgi dolu biriyle uzak kalamayacağından ve o çizgiyi çekemeyeceğinden korkuyordu. Nitekim böyle de oldu ve bu ikili gittikçe birbirlerine yakınlaştı.

Lucian kıza olan aşkından dolayı hep onu Sis’in lanetinden kurtarmak istiyordu ve bunun için her şeyi de yapabilirdi. Yine bu amaç uğruna Hortlak Gardiyan Thresh’le karşılaşmak zorunda kalan Lucian, onu derinden yaralayacak ayrılığı yaşamak zorunda kaldı. Lucian her şeyi çözecek olan bilgileri öğrenmek üzereydi ama Thresh’in zincirleri kendisiyle onun arasına giren Senna’yı tuttu.

Fenerdeki umut ve kaçış

Senna, ölümle birlikte bir umut ışığı gördü. Artık Kara Sis’ten kaçması gerekmiyordu. Laneti, aslında onun tek çıkış yoluydu. Lucian sevgilisi fenerin içindeyken onu kurtarmak için her türlü yolu düşünüyordu. Bu sırada da Senna, hayaletler hapishanesini gezdi. Ve aslında lanetinin kaynağının yaşam olduğunu öğrendi. Ondaki yaşam ışığı diğer herkesten daha fazlaydı. Bu yüzden Harrowing’deki enkaz sayesinde güçlü bir hayalet ona dokunup yaşamını ona aktarmıştı.

Senna bu gücünü kullanarak fenerden kaçabileceğini fark etti. Sis’i içine çekti ve ruhları serbest bıraktı. Bu ruhların içerisinde çok önemli bilgilere sahip Muhafızlar da vardı. Fenerden diğer ruhlardan toplayarak oluşturduğu Sis sayesinde kurtuldu. Aslında yaşamıyordu fakat laneti sayesinde hep hayatta kalacaktı.

Ölmüş Muhafız’ların yadigar taşlarından yapılma silahlarını kullanarak oluşturduğu silahını kullanarak Senna’nın Lucian’la birlikte artık tek bir amacı var: Mahvolmuş Kral’ı ne olursa olsun durdurmak.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir