League of Legends League of Legends Haberleri

Oyun içinde Sihirdar Büyüsü değiştirmeyi sağlayan rün geliyor

Riot Games, sezon 8 öncesi getirilecek rünler ile oyunu baştan aşağıya değiştirmeyi amaçlıyor. Yeni rünlerin özellikleri yavaş yavaş açıklanırken dün geliştirici bloğunda duyurulan “Summoner Specialist” isimli rün, League of Legends’ta oynanış açısından devrim yaratacak nitelikte. 

Uzun bir süredir rünlerin fazlasıyla pahalı olmasından dolayı oyuncular şikayette bulunuyordu. Yaklaşık üç ay önce yaptığı bir duyuru ile yeni sezonda eski rünlerin ortadan kalkacağını açıklayan Riot, aynı zamanda bunların bedava olacağını da duyurmuştu. O günden bu yana ise birçok yeni rün tanıtıldı. Ufak rünler hali hazırda kabiliyetlerden aldığımız özelliklerin bir kısmını taşısa da, büyük rün olarak nitelendirebileceklerimiz ise oyuna daha önce var olmayan çeşitlilik katmayı amaçlıyor. Bunlardan birisi ise Summoner Specialist.

Rün’ün özelliği ise şöyle özetlendi:

[su_quote]1 Sihirdar Özü ile başlarsınınız ve her Sihirdar Büyüsü kullandığınızda bir Sihirdar Özü elde edersiniz. 3 tane Öz biriktirdikten sonra Sihirdar Büyüsü’nü mağazadan değiştirebilirsiniz. Ayrıca %15 Sihirdar Büyüsü bekleme süresi azaltma elde edebilirsiniz. (Aynı Sihirdar Büyüsü’nden iki tane alamazsınız.)[/su_quote]

Baktığımızda bu rünün bir Anahtar Rün olduğunu görüyoruz. Yani eğer Summoner Specialist’i seçerseniz diğer güçlü Anahtar Rün’lerden vazgeçmek zorunda kalacaksınız. Fakat bu rünün de kendine has özelliği bulunabilir. Örneğin bir destek oyuncusu koridorda rakibini domine etmek için Sıçra-Tutuştur seçip, koridor aşaması bittikten sonra ise Sıçra-Bitkinlik tercih edebilir.

Riot rün üzerindeki çalışmalarının devam ettiğini de ekledi. Zaten bu rün akıllara birçok soruyu getiriyor: Büyülerin bekleme süreleri nasıl olacak? Rünün Çarp ile etkileşimi nasıl etkilenecek? Şu an için bu soruların herhangi bir cevabı bulunmuyor. Sezon sonu yaklaşmışken daha fazla detay açıklamasını beklediğimiz Riot da Worlds sonrası rünlerin detaylarını nihai hale getirip League of Legends oyuncularına açıklayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir