League of Legends League of Legends Haberleri

Oyunfor.CREW, P3P Esports’u eleyerek yarı finale yükseldi

Türkiye Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde mevsim finalleri bugün oynanan Oyunfor.CREW – P3P Esports serisiyle start aldı. 

Ligde yükselişe geçtiğinden bu yana tek silahı reje’ye güvenen P3P Esports karşısında çeşitli silahlarını ve farklı yeteneklerini doğru kullanan Oyunfor.CREW, dört karşılaşma sonunda rakibini 3-1 mağlup ederek yarı finalin yolunu tuttu.

Serinin ilk iki karşılaşmasında reje’yi aktif olarak kullanan P3P oyuna hükmeden taraftı. İlk oyunda rakip Nexus kulelerine Baron ve Kadim Ejderha güçlendirmeleriyle dayanan P3P, yaptığı minik hatayla oyunu Crew tarafına hediye etti. İkinci oyunsa daha az hata yaparak, daha aktif aktif oynayarak P3P seride eşitliği yakaladı. Mocha’nın harika Bard oyunları, Hioss’unsa Cho’Gath oyunları takımlarına galibiyeti getiren ana unsurlar oldu.

Üçüncü oyunda Crew, oldukça başını ağrıtan Crossman’in Lulu’sunu yasaklama yoluna gitti. Bu yasaklama P3P’in “reje etrafına takım kurma” taktiğini de baltaladı. Gene de P3P ayakta kalmayı başardı. Fakat bir kez daha Baron ve Kadim Ejder güçlendirmesiyle yaptığı Nexus kuşatmasında başarısız olan ligin yeni ekibi tekrar bozgun ekranıyla karşılaştı. Crew galibiyetinde başrolü Mocha’nın Bard’ı kaptı.

Seri boyunca pasif kalan Crew, dördüncü karşılaşmada Vadi’ye ağırlığını koydu. Oyunun başından sonuna kadar dominant bir performans sergileyen CRW, yarı final biletini de böylece kapmayı başardı. Cognac’ın destek Kayle tercihiyse P3P’i TBF yarışında tutmaya yetmedi. Crew’un yarı finaldeki rakibi Aurora-Dark Passage serisinden sonra belli olacak. P3P is bu serinin kaybedeniyle beşincilik- altıncılık karşılaşmasına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir