League of Legends League of Legends Haberleri

Oyunhizmetleri Şampiyonluk Ligi’ne yükseldi

Türkiye Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi için son bileti kapan Oyunhizmetleri oldu. Şampiyonluk Ligi altıncısı P3P Esports ile Yükselme Ligi üçüncüsü Oyunhizmetleri’nin karşılaştığı seri büyük bir sürprize sahne olarak genç ve mütevazı kadrosuyla mücadele eden OHM’ye gitti.

Lige bu mevsim dahil olan ve etkileyici kadrosuyla dikkat çeken P3P Esports, beraberliklerin takımı olarak adım attığı Yaz Mevsimi’nde Rift Rivals’ın ardından yükselişe geçmişti. Reje’yi koruyarak üst üste alınan galibiyetlerle birlikte sıralamada yükselmeye başlayan takım ilk sezonunda mevsim finallerine kalma başarısı gösterdi. Çeyrek Final’de Oyunfor.CREW ile oynayan P3P, hataların serisinde tecrübesizliğinin kurbanı oldu ve diğer çeyrek finalin kaybedeni Dark Passage.BKM Express ile 5.-6.’lık maçına çıktı. Bu seride varlık bile gösteremeden 3-0 yenik ayrılan P3P için tehlike çanları çalmaya başlamıştı.

Yükselme Ligi’nde mütevazı kadrosuna rağmen herkesi şaşırtan bir performans sergileyen OHM ise normal sezonu üçüncü sırada kapatarak ŞL altıncısı ile son bir maç yapmaya hak kazanmıştı. Bu mevsim hatırı sayılır bir kesimin sempatisini kazanan takımdan beklenti pek de büyük değildi. Ancak yükselme maçında dağınık P3P karşısında çok net bir performans sergileyen Oyunhizmetleri, 3-1’lik skorun ardından Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi’ne katılmaya hak kazandı.

Seri boyunca tüm koridorlarda üstün bir performans sergileyen OHM’de özellikle orta koridorda İngiliz genç yetenek Backlund ile alt koridorun bebek reyizleri Luger ve Only35’in performansları öne çıktı. Serideki bütün maçlarda P3P’e karşı önde olan, oyunu yönlendiren ve kararları uygulayan OHM böylelikle favori olmadığı karşılaşmadan gülerek ayrılan ekip oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir