League of Legends League of Legends Haberleri

OyunHizmetleri’ni mağlup eden Macro Maniacs Yükselme Ligi’nde finale yükseldi

Yükselme Ligi’nde yarı final heyecanı sona erdi. OyunHizmetleri’ni mağlup eden Macro Maniacs, finalde Beşiktaş’ın rakibi oldu.

Yarı finalde seriye hızlı başlayan taraf Macro Maniacs’tı. mean’in sürpriz Jinx tercihi ve LongB’nin bu sezon oldukça fazla oynadığı Taliyah ile Vadi’ye inen McM oyunu baştan sona domine etti. Erken oyunda oldukça öne geçen takım, dakika 31’de skoru 10-0’a getirerek ilk karşılaşmayı kazandı. Jinx tercihinde bulunan mean, oyun sonunda attığı dörtte dört ile karşılaşmaya damgasını vurdu. İkinci karşılaşmada OHM, rakibine Taliyah-Jinx bırakma hatasına tekrar düştü. LongB’nin yerinde rotasyonları, mean’in erken safhada güçlenen Jinx’i tüm rüzgarı yine Macro Maniacs lehine çevirdi. OHM’de ilk karşılaşmaya oranla daha dirençli görünse de üç eşyaya ulaşmış Jinx’i durdurmak mümkün olmadı ve seride durum 2-0’a geldi.

Durum OHM için büyük bir hezimete doğru ilerlerken takımdan radikal bir adım geldi. İlk iki oyunda Vadi’de pek de bir varlık gösterilemeyen Rawbin IV’in yerine elramir oyuna girdi. Hiçbir profesyonel tecrübesi bulunmayan genç ormancı, Nidalee tercihiyle Vadi’ye indi. Smoke ise ana şampiyonu Kled’i seçerek takımını seriye tutmaya çalıştı. Gelen taze kan takımı silkelemeye yetti. elramir ile birlikte OHM, Vadi’de daha sağlam bir performans sergiledi ve seriyi 2-1’e getirdi.

Dördüncü karşılaşmada OHM tüm kaynaklarını üst koridora ayırırken McM dikkatini alt koridora yönlendirdi. McM objektifleri hanesine yazdırıp kuleleri düşüren taraftı. Fakat OHM, Smoke’un Camille’ine yaptığı yatırımla hayata tutundu. Vurduğu gerçek hasarla rakibinin tanklarını kolayca erite Smoke, takımına ihtiyacı olan zamanı kazandırdı. 30 dakika sonrasında gülen taraf OHM oldu ve seri beşinci maça uzadı.

Bir geri dönüş hikayesi mi yazılıyor derken sahneye tekrar LongB ve Cube çıktı. Son oyunda kendini bulan ikili, beşinci karşılaşmayı baştan sona domine etti ve McM’yi finale taşıdı. Bu karşılaşmayla beraber Yükselme Ligi’nde finalin adı Beşiktaş – Macro Maniacs oldu. OHM’yse Şampiyonluk Ligi Elemeleri’ne katılabilmek için gelecek hafta Team Cappadocia ile karşılaşacak.

1 Comment

  • Fahrettin 17 Mart 2018

    Bence hak ettikleri noktaya geldiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir