League of Legends League of Legends Haberleri

P3P eSports, bugünkü Çilekler serisine Crystal ile başlıyor

Ligde galibiyeti bulunmayan takımlardan birisi olan P3P eSports, 4. haftanın son mücadelesi olan Çilekler serisine ormanda Rawbin yerine Crystal ile başlayacak. Crystal ise uzun bir aranın ardından Vadi’ye dönüyor. Takımın üst koridoru Hioss da attığı tweet ile bu değişikliği bir nevi doğruladı.

Yükselme Ligi kadrosundan sadece Hioss ve Crystal ile yoluna devam eden P3P, genç yeteneklerin yanı sıra desteğe Cognac’ı transfer ederek nispeten güçlü bir kadro kurmuştu. Ormanda ise tercihini Crystal’ın cezasından dolayı Rawbin’den yana kullanan ekip, geçtiğimiz hafta bir kadro değişikliğine gitti ve orta koridor ile nişancı rollerini değiştirdi. YL’nin genç yeteneklerinden Shoshin’in takımdan ayrılması hayal kırıklığı yaratsa da Amades’in yerine getirilen Reje farkını ilk maçtan bu yana ortaya koyuyor. Ayrıca Crossman de Shoshin kadar genç olmasına rağmen çok daha tecrübeli bir orta koridor olmasından ötürü P3P’e daha derli toplu  bir görüntü kazandırdı.

Takımın belki de en zayıf halkası şu anda Rawbin olarak gözüküyor. Jarvan dışında bir ormancı ile beklenen performansı gösteremeyen tecrübeli ormancı, 10. dakikada sürekli olarak rakiplerinden altın ve minyon anlamında geride kalıyor. Yine de Rawbin’in skor katkısı bakımından %69.3 ile Stomaged’in hemen arkasında olduğunu belirtelim.

Öte yandan Crystal da Rawbin kadar tecrübeli olmasına rağmen şu anki metaya çok daha rahat bir şekilde uyum sağlayabilecek bir ormancı. Crystal’ın Rek’Sai’nin geri dönüşüne çok sevindiğini tahmin edebiliriz. Ayrıca DP’de iken takımını tek başına Gragas ile sırtlayan oyuncunun aynı performansı P3P’te de göstermemesi için hiçbir neden yok. Nispeten kolay bir rakip olarak görülen Çilekler karşısında takımın böyle bir değişiklik denemesi, önümüzdeki haftalar için de bize ipucu verecektir. Crystal’ın takıma iyi bir şekilde uyum sağlaması ile Rawbin’in yedek olarak kaldığını görebiliriz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir