League of Legends League of Legends Haberleri

P3P eSports, Dark Passage’ı rahat geçti

Şampiyonluk Ligi’nde 6. haftanın 2. gününe Dark Passage.BKM Express – P3P eSports  karşılaşmasıyla devam edildi. Maç öncesi 11 puanla 6. sırada bulunan DP ile 13 puanla onun bir basamak yukarısında yer alan P3P, playoff’lara yarı finalden başlamak için bulunmaları gereken ilk iki sıradan uzaklaşmış durumdalar. İki takımın da öncelikli hedefi 7. sırada bulunan Galakticos tehdidinden olabildiğince uzaklaşıp rahat bir pozisyonda yer almak.

Serinin ilk karşılaşmasında mavi tarafta bulunan DP, yasaklamalarında nişancıya yer vermedi ancak bunların hepsini P3P’in formda ismi reje’ye yönelik yaptı. Karma, Orianna, Lulu ve Shen gibi şampiyonların yasaklanmasına rağmen reje yine de ilk seçimde Kog’Maw’ı kilitledi. DP cephesinde ise buna hemen Kalista-Rakan ikilisiyle cevap verildi. Seçim yasaklama aşamasının bir diğer dikkat çeken noktası da DP’nin son dönemin en popüler ve en güçlü şampiyonlarından olan Cho’gath’ı ilk seçimden alması oldu. Maça üstün başlayan taraf, aldığı kule ve skorlarla DP oldu. Henüz 15. dakikada taşıyıcısı HolyPhoenix’e beş skor vermeyi başaran ekip, artık maçı kapatmak için hamle yapması beklenirken Ejder tarafında kaybettiği takım savaşı sonrası rakibini oyuna tekrardan ortak etti. İstediği skorları almayı başaramasa da zaman geçtikçe güçlenen Kog’Maw’ı takım savaşlarında düşürmeyi başaramayan DP, 35 dakikanın sonunda Vadi’den mağlup ayrılan taraf oldu. 11 bin altın farkı yakalayarak zafere ulaşa P3P de seride durumu 1-0’a getirdi.

P3P’in öne geçtiği serinin 2. maçında hayli ilginç bir seçim yasaklama ekranı izledik. Açıkta kalan Zac, mavi tarafta bulunan P3P tarafından direkt olarak kilitlendi. DP ise buna karşılık olarak Orianna’yı aldı ve Crossman’in imza şampiyonunu rakibe kaptırmamış oldu. Alt koridora P3P Ashe-Taric seçerken, DP cephesinde HolyPhoenix Caitlyn, Hustlin ise Braum tercih etti. Herkesin üst koridora seçildiğini düşündüğü Trundle’ı ormanda gönderen Dark Passage’da, genç oyuncu Broken Blade sürpriz bir kararla Yasuo’yu kilitledi ve izleyenleri heyecanlandırdı. Maça iyi bir başlangıç da yapmayı başaran yıldız üst koridor, Taikki’nin de yardımıyla ilk kanı dökmeyi başardı ve adeta koridorda hakimiyetini ilan etti. Ancak makro oyunu çok iyi oynayan ve rakibin hatalarını değerlendirmeyi başaran P3P, Baron’u alıp alt koridora baskı kurarak maçı bitirmeyi başardı. İnhibitör kulesinin kuşatılması sırasında Hioss’un üç kişiye attığı Gnar ultisi de maçın hareketi oldu. Bu sonucun ardından P3P puanını 16’ya çıkardı ve ligde 4. sıraya yerleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir