League of Legends League of Legends Haberleri

P3P eSports ile Team AURORA birer puanı paylaştı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin dördüncü hafta ikinci gün ilk serisinde henüz galibiyetleri olmayan P3P eSports ile Team AURORA Vadi’ye inerek kozlarını paylaştı.

Günün ilk oyununda, P3P’ten hem Kogmaw’ı koruma temelli hem de wombo combo yapabileceği bir kompozisyon gelirken AURORA cephesi ise savaş başlatma ve savaştan çıkma özellikleri barındıran şampiyonlara yöneldi. Oyunun ilk dakikaları iki takım adına da son derece hareketli geçerken her iki ormancı da takımları adına proaktif bir görüntü çizdi. Yaşanan hareketliliğin merkezinde ise alt koridor bulunmaktaydı. Yaşanan bu hareketlilik esnasında P3P oyuncularının daha organize, uyumlu ve agresif bir görüntü çizmesi Kogmaw’ın erken dakikalardan itibaren güçlenmesine, AUR alt koridorunun ise ‘mental’ çöküşüne sebep oldu. Orianna topunu J4’le kolayca içeri taşıyan ve bunu Kogmaw’ın hasarıyla desteklemesini bilen P3P, 25. dakika dolaylarında kötü başladığı karşılaşmayı iyi bitirmesini bildi.

Serinin ikinci oyununa yasaklama seçim ekranında iyi başlayan taraf AUR oldu. Elise’i ilk seçimden alan takım, orta koridorda Godbro Sama’ya Talliyah’ı seçti. P3P ise aradan çıkartabileceği, anlık hasarı yüksek şampiyonlardan oluşan bir takım kurgusu oluşturdu. İlk oyundaki silik görüntüsünü ikinci oyunda düzeltmiş bir görüntü çizen AUR, Elise sayesinde erken oyuna iyi başlayan taraf oldu. Elise’ın baskınlarında skorların Talliyah’a kalması ise şampiyonun koridor ve harita üzerindeki baskısını arttırdı. Ashe okunu Talliyah ve Elise’ın anlık hasarıyla destekleyen P3p, erken oyunu adeta sürklase etti. Nashor Güçlendirmesi’ni takiben üç inhibitörü de açan AUR, seriyi berabere getirmiş oldu. Karşılaşmanın yıldızı ise, 11/1/3’lük performansıyla, son takım savaşında beşte beş yapan Talliyah-Godbro Sama idi.

Böylece her iki takım da beraberlik serisini sürdürmüş oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir