League of Legends League of Legends Haberleri

P3P Esports ve Team Aurora yenişemedi

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 7. hafta 2. Gün’ün kapanış serisinde P3P eSports ve Team Aurora karşılaştı. Çatışmaların ve takım savaşlarının bir an olsun durmadığı serinin her iki karşılaşmasında sahnede nişancılar vardı.

Serinin ilk karşılaşmasında P3P nişancı rolünde vadide görmeye alışık olmadığımız fakat beslendiği zaman önüne gelen bütün rakiplerini parçalayabilecek bir potansiyele sahip Draven tercihi yaptı ve bu tercihi seçtikleri Lulu, Alistar gibi seçimlerle destekleyerek reje’nin üzerine bir kompozisyon kurdu. P3P’in nişancısının üzerine kurduğu kompozisyona, hasar potansiyeli yüksek bir takım kompozisyonuyla cevap veren AUR istediğini yapamadı. Vadide çatışmanın bir dakika bile durmadığı karşılaşmada skor sesleri susmazken, takım savaşında reje’yi durduramayan AUR için işler iyice sarpa sardı. Takım savaşında iyi pozisyon alan, tankların arkasında oynayan ve arkadan Lulu’nun desteğiyle adeta terör estiren reje, takımına büyük bir avantaj sağladı. Takım savaşlarındaki başarısını harita görevleriyle tamamlamayı ihmal etmeyen P3P oyunun hakimiyetini de eline aldı. 36. dakikada başlayan takım savaşında reje baltalarıyla AUR’u darmaduman ederek takımına Baron kazandırdı. Aldığı Baron güçlendirmesiyle oyunu sonlandırmak için AUR’un üzerine giden P3P, 39. dakikada serinin ilk maçından galip ayrıldı.

Serinin ikinci karşılaşmasında iki takım da nişancıları üzerinden kompozisyon oluşturmayı tercih ederken, P3P nişancı rolünde Kog’Maw’ı, AUR ise Ruve’nin imza şampiyonu Vayne’i tercih etti. İlk maçta olduğu gibi ikinci maçta da aksiyonun durmadığı karşılaşmada erken dakikalarda skor çıkarmayı başaran Vayne aldığı avantajı orta oyunda yaptığı pozisyon hatalarıyla dezavantaja çevirdi. İki takımın da haritada aktif olduğu karşılaşmada AUR’un yaptığı bütün rotasyonlara P3P farklı koridorlardan cevap vererek oyuna tutunmayı başardı. 24. dakikada başlayan takım savaşında reje’nin Ruve’yi düşürmesiyle savaşta üstünlüğü ele geçiren P3P inhibitörle birlikte bir Nexus Kulesini de düşürerek AUR’u oldukça sıkıntılı bir duruma düşürdü. 28. dakikada kendi ormanlarında P3P oyuncularını avlayan AUR aldığı dört skor ve Baron’la oyuna geri döndü. Takım savaşlarının birinin bitip diğerinin başladığı oyunda 30. dakikada iki oyuncusunu kaybeden P3P inhibitörünü de kaybederek ellerinde olan oyun hakimiyetini AUR’a hediye etti. Son takım savaşında Ruve’nin 3 skor çıkarması AUR’un oyunu kazanmasına yetti ve AUR serinin ikinci karşılaşmasını kazanarak vadiden 1 puanla ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir