League of Legends League of Legends Haberleri

Panky, profesyonel oyunculuğu bıraktı

Twitter üstünden açıklama yapan Panky, sağlık sorunları ve kendine zaman ayırmak istemesi üzerine profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Kariyerinde birçok takımda forma giyen Panky ligimizin en tecrübeli üst koridorlarından bir tanesi. VFŞL’de son olarak Beşiktaş Esports forması giyen oyuncu iyi bir mevsim geçirdi. Son zamanlarda Twitch üstünden yayın yapan isim taraftarların gönlünü kazandı. Sempatik tavırları ve performansıyla kariyerinin başından beri espor takipçilerinin en çok sevdiği oyuncular arasında gösterilen Panky yaptığı açıklamada profesyonel oyunculuk hayatını sonlandırdığını duyurdu.

Kariyerine 2014 yılında başlayan deneyimli üst koridor ilk olarak BPI forması giydi. Oradan ANT’a transfer olan oyuncunun bir sonraki durağı Çilekler oldu. Kariyerinin özllikle bu bölümünde isminden bahsettiren Panky başarılı performansının ardından Team Aurora’ya transfer oldu. Aurora’da sadece 3 maça çıkan oyuncu buradan HWA’ya gitti. HWA ile ligden düşen üst koridor bir kez daha Team Aurora’ya transfer oldu ve takımda bu sefer 2 mevsim forma giydi.

Bu 2 mevsimin ardından kısa bir Dark Passage serüveni yaşayan Panky son olarak Beşiktaş Esports forması giydi. Tecrübeli oyuncunun en büyük başarısı 2017 yılında kazandığı Rift Rivals şampiyonluğu oldu. Bir süredir Twitch üzerinden yayın yapan isim gelecek mevsim Beşiktaş’ta oynamaya devam edeceğini belirtmişti ancak son açıklamasına göre sağlık sorunları ve kendine zaman ayırmak istemesi Panky’nin kariyerini noktalamasında rol oynadı.

Panky’nin bu kararının ardından Twitch yayınlarına devam etmesi bekleniyor. Bakalım deneyimli isim ileride neler yapacak ?

1 Comment

  • Fatih 14 Mayıs 2019

    Üzdün bizi solid reis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir