League of Legends League of Legends Haberleri

Pawn, bir süre dinlenme kararı aldı

Kingzone Dragon X orta koridoru Pawn, sağlık sorunları nedeniyle oyuna bir süre ara vermeye karar verdi.

Ünlü orta koridor Pawn kariyeri boyunca sağluk sorunlarından muzdarip oldu. Daha önce bileğinde yaşadığı sorunlar nedeniyle birçok turnuva kaçıran orta koridor, geçtiğimiz mevsim profesyonel arenaya yeniden dönmüştü. LCK Bahar Mevsimi’nde elinden gelenin en iyisini yapan oyuncu takımını zafere ulaştıramadı. Kingzone Dragon X cephesinden yapılan açıklamaya göre sağlık sorunları devam eden Pawn, bir süre inaktif konumunda yer alacak.

2014 yılında Worlds şampiyonu olmayı başaran orta koridor ligin en tecrübeli isimlerinden biri olarak anılıyor. 2015 yılında Çin ekibi EDG ile MSI şampiyonu olmayı başaran oyuncu o dönemin en iyi oyuncuları arasında gösteriliyordu. Koreli orta koridorun yaşadığı sağlık sorunları önce performansına büyük etki etti. KT Rolster döneminde oyuna ara veren oyuncu çok daha güçlü bir şekilde dönmek istediğini belirtmişti.

Yapılan açıklamada oyuncunun tatilden döndükten sonra uzun süre takımın koçları ve mental koçuyla görüştüğünü ancak herhangi bir çözüm yolu bulunamadığının altı çizildi. Kore’nin en büyük potansiyellerinden olan oyuncu sağlık sorunları nedeniyle kariyerine bir kez daha ara vermek zorunda kaldı. Bu aranın süresi henüz belli değil. Yapılan açıklamaya göre Kingzone, oyuncuyu en hızlı şekilde sahneye döndürmek istiyor.

2014 ve 2015 yıllarında dünyanın en iyileri arasında gösterilen Pawn, tecrübesini oyuna yansıtacağı dönemde ciddi sıkıntılar yaşıyor. Şanssız oyuncu geçtiğimiz mevsim gayet iyi bir performans sergilemişti. Bakalım Pawn, oyuna döndüğünde eskisinden daha iyi olabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir