League of Legends League of Legends Haberleri

PBE 7.6 yaması | 10 Mart güncellemesi

7.6 yamasını bekleme sürecine girdiğimiz şu günlerde, PBE sunucusuna kostüm ve şampiyonlara yönelik kayda değer değişiklikler eklendi. 

Metada fırtına gibi esen şampiyonlara dengelemelerin getirildiği, eşya ve kabiliyet değişiklikleriyle de birlikte oldukça kapsamlı hal alan LoL 7.5 yamasının oyuna eklenmesinin ardından PBE sunucusunda 7.6 yaması için hazırlıklar başladı. Yazıya başlamadan önce PBE’nin oyunu daha iyi ve dengeli hale getirmek adına kurulan bir sunucu olduğunu, burada yapılan ekleme ve çıkarmaların deneme amaçlı olup oyuna ekleneceğinin kesin olmadığını hatırlatalım. Beş şampiyon ve bir eşyada yapılan değişikliklerin dahil edildiği sunucuda, en dikkat çeken detay ise daha önce duyurulan Pug’Maw kostümünde yapılan görsel değişiklikler oldu. Oyuncuları şimdiden heyecanlandıran ve oldukça sevimli gözüken kostümün şu an için PBE sunucusundaki hali aşağıdaki gibi:

Şampiyonlar

Geçtiğimiz günlerde oyuna eklenen 7.5 yamasında oldukça güçlendirilen Aatrox, PBE sunucusunda bugün itibariyle bir takım farklılıklara uğradı. Taban can değeri 537.8’den 580’e çıkarılan şampiyonun Q yeteneğinin bekleme süresi kısaltılırken, bunun yanında W yeteneğinin hasar oranı da artırıldı. Böylece hali hazırda güçlendirilmiş olan Aatrox’un Riot Games’in gözünde yine de güçsüz kaldığını ve önümüzdeki yamada bir takım değişikliklere daha maruz kalacağını söyleyebiliriz.

Büyük bir güncellemeye uğrayan Galio da bu değişikliklerden nasibini aldı. Yeteneklerinin hasarı oldukça fazla olan şampiyonda, pasife nerf getirilirken, Q ve W yetenekleri daha da güçlendirildi. Pasifinin bonus büyü direnci oranı düşürülen Galio’nun taban hasarı da büyük bir oranda azaltıldı. Q yeteneğinin range’i ve hasarı artırılan şampiyonun, W yeteneğinin etki süresi 1.75 saniyeden 2 saniyeye yükseltildi. Son olarak daha önce 0.75 saniye olan ultinin odaklanma süresi, 1 saniyeye çıkarıldı.

Geçtiğimiz yamada Q yeteneği neredeyse etkisiz hale getirilen Miss Fortune da önümüzdeki günlerde değişikliklere uğrayacak gibi gözüküyor. Hasarı önemli ölçüde artırılan Q yeteneğinin, AD oranı da %85’ten %100’e yükseltildi. Seken atışta yapılan güçsüzleştirmelerle çok zayıflayan Miss Fortune’un bu değişikliklerle biraz olsun toparlanacağını söyleyebiliriz.

Ufak bir değişiklik de üst koridorda çokça oynanan karakterlerden Shen‘e geldi. Pasifi sayesinde yetenek kullandığında kalkan kazanan Shen, yetenekleri rakibe isabet ettiğinde 10 saniyede bir gelen bu özelliğin bekleme süresini seviyesine göre 4 ile 7,5 saniyeye düşürüyordu. Şimdi ise bu süre 5 saniyeye sabitlendi.

Eşyalar

Geçtiğimiz gün Şövalyenin Adağı‘na getirilen nerf, bugün itibariyle kaldırıldı. Eşyada şimdilik değişiklik yapılması gündemde değil.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir