League of Legends League of Legends Haberleri

PBE 7.7 yaması | 24 Mart güncellemesi

7.6 yamasının aktif olduğu League of Legends’ta, Riot Games’in 7.7 yamasında getireceği değişikliklerin belirlendiği PBE 7.7 yaması güncellemesinin detayları paylaşıldı.

Yeni efsanevi kostüm God Fist Lee Sin’in giriş ekranı temasının da belli olduğu PBE 7.7 yamasında, birçok şampiyona dengeleme getirildi. Son haftalarda en çok konuşulan konulardan biri olan yeni Lee Sin kostümünün yayınlanan giriş ekranı temasının oldukça havalı olduğunu da belirtmekte fayda var. PBE’nin Riot Games’in değişiklikleri denediği sunucu olduğunu, paylaşılan değişikliklerin sunucuya gelene kadar farklılaşabileceğini hatırlatalım. Güncellemenin detayları şu şekilde:

Şampiyonlar

İlk olarak Graves‘in Hızlı Tetik yeteneğine gelen değişiklikten bahsedelim. Şu an için  bu yetenek Graves’in ileri atılarak birkaç saniyeliğine zırh ve büyü direnci artışı kazanmasını sağlıyor ve şampiyon rakiplerden birine doğru atılırsa iki Gerçek Hırs yükü kazanıyor. PBE’deki değişiklikler sonrası bu Gerçek Hırs yükü bundan böyle büyü direnci artışı sağlamayacak.

Jinx‘in W yeteneği olan Cızzt! da bundan sonra kritik vuruş yapamayacak. Hasar ve rakibi ortaya çıkarma etkileri ise devam ediyor. Öte yandan Katarina‘nın E yeteneğinin bekleme süresi 10/9.5/9/8.5/8 ‘den 14/12.5/11/9.5/8’e yükseltildi. Yani oyun başında şampiyon bu yetenek için bir miktar daha beklemek zorunda kalacak.

PBE’ye dün eklenen değişikliklerden en fazla etkilenen şampiyon ise Lissandra oldu. Yeteneklere geçmeden önce temel istatistiklere gelen değişikliklerden başlayalım. Koridorda oyun başında mana sorunu yaşayan şampiyon, artık 304 yerine 330 temel mana değerine sahip. Ayrıca seviye başına kazanılan mana miktarı 50’den 55’e, mana yenilemesi de 1.1’den 1.2’ye yükseltildi ki bunlar gerçekten ciddi miktarda artışlar. Gelelim yeteneklere. Lissandra’nın pasifi tamamıyla değişmiş durumda. Artık şampiyonun pasifi, yetenek kullanılması halinde sonraki düz vuruşu güçlendiriyor ve büyü hasarı vermesini sağlıyor. Lissandra’nın yetenekleri ve pasif sayesinde güçlenen düz vuruşları rakibe hasar verdiğinde, şampiyon kalıcı olarak mana kazanıyor ve güçlenen düz vuruşlarının verdiği hasar artıyor. Ayrıca Q,W ve E yeteneklerinin mana değerlerinde de dengelemelere gidilen Lissandra’nın, yeni yamanın ardından çok güçlü bir hal alacağını belirtelim.

Son olarak Shaco da PBE’ye eklenen 24 Mart değişikliklerinde dengeleme aldı. Pasifi sayesinde arkadan düz vuruş yaptığı şampiyonlara %120 ile %140 arasında kritik hasar veren şampiyonun bu oranı %130’a sabitlendi ve yetenek gücünün %40’ı da bu yeni yüzdeye eklendi. Artık AP Shaco’yu çok daha sık bir şekilde Vadi’de görmemiz muhtemel.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir