League of Legends League of Legends Haberleri

PBE 8.11 yaması | 23 Mayıs güncellemesi

8.11 yamasının hazırlıkla tüm hızıyla devam ediyor. PBE’ye dün gelen güncelleme ile birçok şampiyonun dengelendiğini görüyoruz. Bunun yanı sıra bir yeni eşyanın da PBE’de test edildiğini söyleyelim.

Her şeyden önce yeni şampiyon Pyke’ın test edilmeye devam edildiğini belirtelim. Şampiyon 8.11 yamasıyla birlikte gelecek hafta oyuna eklenecek. Bunun yanı sıra Spear of Shojin adındaki eşya da deneme aşamasında bulunuyor. Testleri geçmesi durumunda bu eşyanın gelecek yamada oyuna ekleneceğini söyleyebiliriz. 2900 altına alınabilecek bu eşya 60 saldırı gücü, 200 can ve %10 bekleme süresinde azalma sağlıyor.

Şampiyonlar

Anivia‘nın Q yeteneğinin bekleme süresi 12/11/10/9/8 ‘den 10/9.5/9/8.5/8’e düşürüldü. Şampiyonun oyunun erken aşamasında koridorda bir nebze olsun rahatlayacağını söyleyebiliriz. Daha önceki 8.11 PBE güncellemesinde Diana‘nın nerf, Elise‘in ise güçlendirme aldığını görmüştük. Tüm bu değişiklikler dün geceki güncelleme ile geri alındı.

Graves‘in taban saldırı gücü 69’dan 66’ya düşürüldü. Şampiyonun  ultisinin bekleme süresi de ilk seviyelerde artırıldı: 110/85/60’dan 120/90/60’a. Öte yandan Xin Zhao seviye başı kazandığı saldırı gücü miktarında dengeleme aldı. Şampiyon artık seviye başına 3 AD kazanacak. E yeteneğinin yavaşlatması da ciddi oranda azaltıldı. Zyra‘nın E yeteneğinin yere sabitleme süresi de bir miktar azaltıldı.

Son olarak Viktor ve Rakan‘a da ciddi dengelemeler geldiğini hatırlatalım. Ayrıntılı bilgiye ilgili haberlerimizden ulaşabilirsiniz.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir