League of Legends

PBE 8.9 yaması | 24 Nisan güncellemesi

Önümüzdeki hafta oyuna eklenecek olan LoL 8.9 yamasının testleri tüm hızıyla PBE sunucusunda devam ediyor. 11 şampiyon değişikliğinin yanı sıra eşya ve rünlerde de bir takım dengelemelere gidildi.

Şampiyon dengelemelerine geçmeden önce eşya ve rün değişikliklerinden bahsedelim. Birçok şampiyon tarafından sıkça tercih edilen Dizginsiz Büyü Kitabı‘nın daha önce 3.5 dakika olarak belirlenen hemen büyü değiştirme süresi 4 dakikaya yükseltildi. Yetenek gücü şampiyonlarının anlık hasarını yükselten Büyübüken, artık aktif edildiğinde %30 değil %50 hareket hızı artışı sağlayacak.

Şampiyonlar

Bu değişikliklerin test sunucusunda denendiğini ve oyuna ekleneceğinin kesin olmadığını belirtelim. Önümüzdeki günlerde değişebilecek bu yenilikler ile ilgili güncel bilgileri sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Amumu‘nun Q yeteneğinin mana değeri ciddi şekilde düşürülürken, Dr Mundo‘nun ultisinden elde ettiği can yenileme oranı seviyeye göre %40/50/60’tan  %50/75/100’e yükseltildi. Oldukça önemli olan Mundo güçlendirmesinin şampiyonu direkt olarak metaya sokacağını söyleyebiliriz. Hali hazırda ultisi açıkken öldürülmesi oldukça zor olan Mundo, artık rakiplerin canını daha da çok sıkacak.

Yetenek seti en ‘düz’ şampiyonlardan olan ve pek tercih edilmeyen Garen de Q ve W yeteneklerine güçlendirme aldı. Amansız Hücum artık özellikle geç oyunda daha fazla hasar sağlayacak. Bunun yanı sıra aktif edildiğinde önemli bir tanklık sağlayan W yeteneği de güçlendirildi. Cesaret’in sağladığı sıvışma oranı %60’tan %85’e, hasar azaltma da yine %60’tan %85’e yükseltildi. Bu değişikliklerin Garen’i bir nebze oynanabilir hale getireceğini söyleyebiliriz.

Güç toplaması tamamlandığında Kai’Sa‘ya 5 saniyeliğine %40/50/60/70/80 saldırı hızı kazandıran E yeteneğinin bu süresi 4 saniyeye düşürüldü. Kassadin‘in Q yeteneğinin sağladığı kalkan oranı ve Leona‘nın W yeteneğinin hasarı yükseltilirken, Lux‘ın Q yeteneğinin hasarı ve E yeteneğinin hasar alanı düşürüldü.

Rammus‘un W yeteneğinin sağladığı bonus zırh miktarı 20’den 30’a yükseltildi. Son olarak Sona‘nın taban saldırı gücü ve Ziggs‘in E yeteneğiyle yerleştiriği mayınların hasarı da artırıldı.

1 Yorum

“PBE 8.9 yaması | 24 Nisan güncellemesi” için bir cevap

  1. süleyman dedi ki:

    aga lanet olsun diyip bırakıyorum 3 kamp kesitiğimde daha 2 levelim 4. kamp a can kalmıyor ayrıca mid deki karakter ormana baskın atıp duruyor zaten levelde gerisin yapıcağın tek şey var ölmek buadar saçma bişey olamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.