League of Legends League of Legends Haberleri

Peanut: Faker yatmadan önce yanıma gelip maçı taşıyacağını söyledi

Playoff’larda bambaşka bir görüntü çizen ve önüne gelen rakibi darmadağın ederek deviren SKT’de başarılı orman oyuncusu Peanut önemli açıklamalarda bulundu.

İlk rauntta Afreeca Freecs’i rahat geçen SK Telecom T1, bir üst turda ligi 3. sırada bitiren Samsung Galaxy’nin rakibi olmuştu. Normal sezonda iki takım arasında oynanan karşılaşmalar ve genel performanslar değerlendirildiğinde çekişmeli bir maç geçeceğini düşünülüyordu. Ancak playoff’larda adeta bir canavara dönüşen SKT, güçlü rakibine acımadı ve vadiden 3-0’lık galibiyetle ayrılmayı bildi. SSG’ye toplamda yalnızca 11 skor veren ekip, tüm karşılaşmalara üst koridorda Untara ve ormanda Peanut ile çıktı. Faker’ın özellikle ilk maçtaki Lucian performansı oldukça tatmin ediciydi ve galibiyetin ardından SKT 3. rauntta KT Rolster’ın rakibi oldu.

Samsung serisinin ardından kameraların karşısına geçen Peanut, önemli açıklamalarda bulundu. Karşılaşma öncesi üzerinde baskı bulunduğunu belirten yıldız ormancı, bu baskının kendisine problem oluşturmaması için sürekli şekilde antrenman yaptığını, scrim’lerde alınan iyi sonuçların ardından da rahatladığını ve maça hazır hale geldiğini dile getirdi. KT serisi hakkında da konuşan Peanut, scrim’lerdeki performansı ortaya koymaları halinde rahat bir galibiyete ulaşacaklarını söyledi. Yıldız ormancının verdiği röportajda en çok dikkat çeken kısım ise Faker ile ilgili olandı. SSG serisinden bir gece önce yatmaya hazırlandıkları sırada Faker’ın yanına geldiğini ve “Yarınki maçı taşıyacağım.” dediğini belirten Peanut, başarılı orta koridorun sözünde durduğunu ve harika bir performans ortaya koyduğunu dile getirdi.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir