League of Legends

Peanut, LGD Gaming’e transfer oldu

Riot Games

Son olarak Gen.G forması giyen ormancı Peanut, gelecek sezon i.iç LPL temsilcisi LGD Gaming ile anlaşma sağladı.

Bir dönemin en iyi ormancıları arasında gösterilen Peanut geçtiğimiz yıl başarısız denilebilecek bir sezonu gerisinde bıraktı. Kağıt üstünde iyi bir kadro kuran Gen.G, Vadi’de bu kimliğinden uzak bir performans sergiledi. LCK’de play-off’lara dahi kalamayan ekip sezonun sona ermesiyle kadrosunu neredeyse baştan aşağı yenileme kararı aldı. Bunun üstüne Kore’nin ünlü ormancısı Peanut takımdan ayrıldı ve bugün yapılan açıklamaya göre LPL temsilcilerinden LGD Gaming ile anlaşma sağladı.

Kariyerine Najin eMire formasıyla başlayan ormancı ilk olarak Kore Yükselme Ligi olan CK’de forma giydi. Duke ve Cain gibi isimlerle birlikte oynayan ormancının bir süre burada oynadı ve ardından takımdan ayrıldı. Koreli ormancı buradan ayrıldı ve efsane ROX Tigers kadrosuna katıldı. Smeb, Peanut, Kuro, PraY, GorillA beşlisi LCK şampiyonu oldu ve Worlds Finali gördü.

Ardından sırasıyla SKT, Kingzone DragonX ve Gen.G bünyesinde yer alan isim SKT formasıyla LCK ve MSI şampiyonluğu yaşadı. Ardından bir kez de MSI Finali gören oyuncu geçtiğimiz yıl Gen.G formasıyla beklentilerin altında kaldı. Çıkan dedikodulara göre Peanut geçtiğimiz yılın en çok kazanan ormancılarındandı. Sezonun sona ermesiyle Kore’den ayrılan oyuncunun durağı Çin oldu.

LGD Gaming büyük yatırımlarıyla tanınan bir organizasyon. Bakalım ekibin gelecek mevsimki performansı nasıl olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.