League of Legends League of Legends Haberleri

Pilot, Royal Youth’tan ayrıldı

Royal Youth, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada Koreli nişancı Pilot ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz yıla Armut, Closer, GBM, Pilot, Dumbledoge beşlisiyle başlayan Royal Youth ilk mevsiminde yarı finalden ileriyi göremedi. Geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde ise destek ve ort koridorunu değiştiren ekip Cyeol ve Tolerant ile anlaşma sağladı. Uyumlu bir beşli kuran takım sezon genelinde dominant bir oyun oynayarak şampiyon olmayı başardı. Sezonun sona ermesiyle takımdaki oyuncular birer birer ayrıldı. Bugün yapılan açıklamada Koreli nişancı Pilot ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığını duyuruldu.

Kariyerine ülkesi Kore’de başlayan Pilot, GBM ile birlikte Jin Air Green Wings Falcons forması giydi. CK şampiyonu olan ekip LCK’e yükseldi ve burada mücadele etti. Bir süre Jin Air Green Wings forması giyen nişancı TrAce, Chaser, GBM, Cpt Jack ve Chei gibi isimlerle birlikte oynadı. Pilot’ın bir sonraki durağı ise EU CS temsilcisi Paris Saint-Germain oldu. PSG ile LEC’e çıkmaya çalışan nişancı bu amacına ulaşamadı ve ardından takımdan ayrıldı.

Kısa bir süre Çin’de oynayan oyuncu yeniden ülkesine döndü ve MVP ile anlaşma sağladı. MVP ile iki mevsim geçiren Pilot takımıyla ligden düştü ve ülkemize geldi. Royal Youth ile ilk mevsiminde yarı finalde ileri gidemeyen nişancı Yaz Mevsimi’nde ise şampiyon oldu ve Worlds’e katıldı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Royal Youth’un gelecek mevsimki nişancısı HolyPhoenix olacak gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir