League of Legends League of Legends Haberleri

Pirean, Phoenix1’a transfer oldu

Geçtiğimiz yıl Phoenix1’da oynayan fakat bu mevsim Team Envy forması giyen Pirean, Ryu’nun ara vermek istemesnden dolayı tekrar eski takımına geri döndü. Oyuncu, bu haftadan itibaren orta koridorda P1 ile maçlara çıkacak.

NA LCS’te kötü günler geçiren ve yavaş yavaş toparlamaya başlayan Phoenix1, orta koridorunda ciddi bir değişiklik yaşıyor. 2017 sezonunun başında radikal bir karar alarak H2K’den ayrılan Ryu’yu transfer eden ekip, Bahar Mevsimi’ni harika bir şekilde tamamlamış ve sezonu üçüncü olarak bitirmişti. Bir mevsim önce düşme potasının içinde olan takımın kısa bir süre içerisinde başarılı bir playoff takımı olmasında Ryu ile Arrow’un büyük katkısı bulunuyordu.

Dün yaptığı açıklama ile orta koridoruna Pirean’ı transfer ettiğini duyuran Phoenix1, Ryu’nun beş yıllık sıkı çalışmanın ardından bir araya ihtiyacı olduğunu da belirtti. Oyuncunun kendisini mental olarak yorgun hissettiğini, tüm bu süre zarfında ise hiç tatil yapmadığı için profesyonel oyuncuların sıkça yaşadığı o “tükenme” hissini yaşadığını da açıklamasına ekleyen P1, Ryu’nun ne kadar süre yedekte kalacağı konusuna açıklık getirmedi.

Rift Rivals’ın ardından yavaş yavaş toparlanma sinyalleri veren Phoenix1, korkunç bir Yaz Mevsimi geçiriyor. Hali hazırda 3 galibiyet 9 mağlubiyet ile ligin alt sıralarında yer alan P1, dün oynadığı Cloud9 serisini de kaybetti. Orman pozisyonunda bir türlü istikrarı yakalayamayan takım, genç MikeYeung ile bir heyecan yaratsa da, metaya yavaş ayak uydurmaları ve makro oyunda yeterince gelişememelerinden ötürü problemlerini hala çözebilmiş değil. Pirean’ın bu haftaki diğer seride nasıl bir etki yaratacağını ise hep beraber izleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir