League of Legends League of Legends Haberleri

Pirean, SK Gaming’den ayrıldı

Son olarak LEC ekibi SK Gaming’in formasını giyen orta koridor Pirean, sezonun bitmesiyle takımdan ayrıldı.

SK Gaming, Kış Mevsimi’nde gösterdiği performansla birçok izleyiciyi şaşırtmayı başarmıştı. Normal sezonu 6. sırada bitiren ekip play-off’lara katılmaya hak kazandı. Ekipteki bireysel performanslar yeterli olsa da orta koridor Pirean kötü bir görüntü çizdi. Sözleşmesi bir mevsim daha devam eden oyuncu Yaz Mevsimi’nde de iyi bir performans sergileyemedi. Sezonun bitmesiyle Koreli orta koridor ile devam etmeme kararı alan SK Gaming, Pirean’ın sözleşmesini uzatmadı ve taraflar ayrıldı.

Kariyerine LCS’te Team Impulse ile başlayan Pirean burada başarılı olamadı. Ertesi sezon ülkeden ayrılmayan orta koridor Phoenix1 ile anlaştı. Burada da dikiş tutturamayan Koreli iki mevsim üst üste LCS’ten düşmemek için eleme oynadı. Kısa bir süre Team Envy forması giyen oyuncu ardından ülkesine döndü ve SKT ile anlaşıp Faker’ın yedeği konumuna yerleşti.

SKT tarihinin en kötü zamanına denk gelen isim uzun bir süre oynamadı ancak belirli bir noktadan sonra Faker yerine maçlara çıktı. İyi de oynayan Pirean buradaki performansıyla SK Gaming’in gözüne girdi ve Koreli oyuncunun sıradaki durağı Avrupa oldu. SK Gaming oyuncularının son iki mevsimki bireysel performanslarına baktığımızda Pirean sonlara yazılmayı hak etti. SK, Koreli orta koridordan beklenen katkıyı bir türlü alamadı.

Pirean’ın bu performansının ardından hangi takıma gideceği merak edilir oldu. Bakalım Koreli ismin gelecek durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir