League of Legends League of Legends Haberleri

Pobelter, CLG’ye transfer oldu

Team Liquid koç ekibinde yer alan Pobelter, CLG’ye transfer oldu ve eski pozisyonu orta koridora dönüş yaptı.

Kuzey Amerika’nın aktif olarak en tecrübeli oyuncuları arasında yer alan Pobelter, 2020 sezonunun başında herhangi bir takımla anlaşmadığını duyurmuştu. Bunun üstüne Team Liquid, deneyimli oyuncuyu koç ekibine dahil etti. Broxah’nın yaşadığı vize sıkıntılarında yedek ormancı pozisyonuna da geçen isim, orta koridora geri döndü. LCS 2020 Bahar Mevsimi’ne felaket başlayan CLG, orta koridorda bu haftadan itibaren Crown yerine Pobelter’ın oynayacağını duyurdu.

Pobelter, sezona takımsız başladığında birçok ismin desteğini gördü. Tecrübeli orta koridor kariyeri boyunca bölgesinin en iyileri arasında yer aldı ve takım bulamaması hayretle karşılandı. Bunun üstüne Team Liquid devreye girdi ve eski oyuncusunun oyun bilgisinden yararlanmak adına koç ekibine takviye etti. Pobelter bu süreçte takımın yedek ormancısı oldu ancak hiç Vadi’ye inmedi.

Ruin’li CLG bu sezona açıkça vasat başladı. Oynanan maçlarda takım uyumunu bir türlü oturtamayan ekip ligin son sırasında yer alıyor. Worlds şampiyonu orta koridor Crown transferi takımı çok büyük derecede geri çekmiş durumda gibi gözüküyor. Geçen yıl aynı üçlü ve Biofrost ile orta koridorda PowerofEvil varken çok daha iyi sonuçlar almıştı. Pobelter takviyesiyle takımın yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor.

8 maçta yalnızca 1 galibiyet alabilen CLG’nin sıradaki maçı namağlup lider Cloud9 ile. Bakalım takımın yeni orta koridoruyla verdiği ilk sınav nasıl geçecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir