League of Legends

Pobelter, Team Liquid’in as ormancısı olabilir

Riot Games

Team Liquid tarafından yapılan açıklamaya göre Broxah’ın vizesi yetişmezse LCS Bahar Mevsimi’nde as ormancı Pobelter olacak.

LCS’te son yılların en dominant takımı olan Team Liquid, gelecek yıl için kadrosunda önemli bir değişiklik yapmıştı. Deneyimli ormancı Xmithie ile yolları ayıran ekip LEC’de son zamanların en büyük çıkışlarından birini yakalayan Broxah’ı transfer etti. Yaşanan bir vize talihsizliğinden dolayı Broxah’ın LCS açılışına yetşememesi durumu ortaya çıktı. Bir süredir bu konuda açıklamaya yapmayan TL sessizliğini bozdu ve eğlenceli bir video ile vizenin yetişmemesi durumunda as ormancının Pobelter olacağı açıklandı. Takım aynı zamanda Riot Games Kontrat Veri Tabanı’na MikeYeung’u ekledi.

LCS’in en tecrübeli oyuncularından biri olan Pobelter yaptığı zekice oyunlarla tanınıyor. 2011’den bu yana sahnede yer alan isim sezon öncesi dönemde herhangi bir takımla anlaşamadığını açıklamıştı. Sektörde yer alan birçok isim Pobelter’ın kesinlikle bir takımda yer alması gerektiğini belirtmişti. Geçtiğimiz yıl Team Liquid ile iki şampiyonluk yaşayan oyuncu son olarak FlyQuest forması giymiş ancak büyük bir başarı elde edememişti.

Xmithie ile yolları ayıran TL, Fnatic’in yıldız ormancısı Broxah’ı transfer etti ancak beklenmeyen bir durumla karşılaşıldı. Vizesi bir türlü onaylanmayan oyuncunun LCS’in açılışına yetişip yetişmeyeceği henüz belli değildi. Bunun üstüne kritik bir adım atan Liquid, erki orta koridoru Pobelter ile anlaşma sağladı ve oyuncunun gerektiğinde ormancı olarak oynayacağını duyurdu.

Takım bunun yanında MikeYeung’ı Riot Games Kontrat Veri Tabanı’na ekledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.