League of Legends League of Legends Haberleri

Poohmandu, Sengoku Gaming’e transfer oldu

Son olarak LEC’de Misfits Gaming’in koç ekibinde yer alan Poohmandu, gelecek mevsim için Sengoku Gaming’le anlaştı.

Eski dünya şampiyonu, kariyerine uzun süredir koç olarak devam ediyor. Koçluk kariyerine Çin’de başlayan oyuncu bölge bölge geziyor desek yeridir. Çin’den sonra Kore’ye dönen oyuncu, son olarak Avrupa’da mücadele etti. Dün yapılan açıklamada eski SKT ormancısı Blank’i transfer ettiğini duyuran Japonya temsilcisi Sengoku Gaming bir bomba daha patlattı. Sengoku, koç pozisyonu için Poohmandu ile anlaşıldığını duyurdu.

Poohmandu ilk olarak GSG forması giydi ve ardından SKT ile anlaştı. Kariyerinin bu döneminde destek rolünde oynayan isim LCK ve Worlds şampiyonluğu gibi başarılar elde etti. Bunun üstüne koç olmaya karar veren Koreli, Çin ekibi Invictus Gaming’de Mafa’nın yardımcılığını yaptı. Böylelikle tecrübe kazanan Poohmandu eski takımı SKT ile yeniden anlaştı. Burada da Kkoma’nın yardımcılığını yapan koç takımıyla LCK, MSI ve Worlds şampiyonluğu yaşadı.

Poohmandu’nun son durağı ise Misfits Gaming oldu. LEC’de mücadele eden ekip iddialı bir kadronun üstüne koç ekibine de eski dünya şampiyonunu kattı ancak beklenen başarı gelmedi. Takım, playofflara bile kalamadı. Mevsim sonunda Misfits’ten ayrılan Koreli koç, Japonya ekibi Sengoku Gaming’e transfer oldu. Japonya, Poohmandu’nun gittiği 4. bölge oldu.

Takım geçtiğimiz gün Blank transferini açıklamıştı. Anlaşılan Sengoku Gaming yönetimi LCL’deki Detonation FocusMe egemenliğini yıkmak istiyor. Bakalım gelecek mevsim LCL şampiyonu hangi takım olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir