League of Legends League of Legends Haberleri

PoohManDu, Vici Gaming’e transfer oldu

PoohManDu, Vici Gaming’e transfer olarak kkOma’nın yardımcısı oldu.

Kariyerinin en parlak dönemini SKT’de geçiren PoohManDu, 2014 yılınd aldığı kararla profesyonel oyunculuk kariyerine son verdi. O dönemden bu yana koç olarak çalışan isim birçok önemli organizasyonun bünyesinde yer aldı. LPL, LEC ve LCK’de koçluk yapan Koreli, son olarak Japonya’da çalıştı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan PoohManDu, eski arkadaşının yanına gitti. Koreli koç, Vici Gaming’e transfer olarak kkOma’nın yardımcısı oldu.

Profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladıktan sonra sırasıyla Invictus Gaming, Young Glory, SKT, Vici Gaming, Misfits Gaming ve Sengoku Gaming’in bünyesinde yer alan koç oyunculuk kariyerinde Worlds şampiyonu olmayı başarmıştı. O dönemde SKT’nin başında kkOma vardı. Daha önce SKT’de kkOma’nın yanında da çalışan PoohManDu, farklı bölgelerde yer alarak oyuna farklı perspektiflerden bakma şansı yakaladı. Bunun yanında kültürleri de öğrendi.

Koreli koç daha önce Vici Gaming bünyesinde bulunmuştu ancak bu pek de başarılı bir serüven olmadı. Kadrosunda Bengi ve Easyhoon gibi isimleri barındıran VG, normal sezonda çıktığı 16 maçta 5 galibiyet 11 mağlubiyet aldı ve ligden düşmemek adına eleme oynadı. Elemeleri de kaybeden takım ligden düştü. Bu yıl yeniden yapılanma kararı alan Vici Gaming, genç oyunculardan kurulu bir kadro planlamasına gidecek gibi gözüküyor. Takımın koç ekibini deneyimli isimlerden kurması oyuncuların çok işin yarayacaktır.

Bakalım Vici Gaming gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir