League of Legends League of Legends Haberleri

Poppy, 8.9 yamasında nerf’lenecek

Eski popülerliği olmasa da halen tekli dereceli sırada üst koridorda sıkça tercih edildiğini gördüğümüz Poppy, 8.9 yamasında bir takım dengelemeler alacak.

Yetenek seti değişimiyle oldukça iyi bir güncelleme aşaması geçiren Poppy, uzunca bir süre üst koridoru domine etmişti. Yüksek kitle kontrolü olan ve tamamen tank eşyaları kassa dahi iyi miktarda hasar çıkarabilen şampiyon, güncellendiği günden bu yana birçok dengeleme aldı. Son dönemde özellikle profesyonel sahnede neredeyse hiç seçilmeyen Poppy, önümüzdeki yamada biraz daha güçsüzleştirilecek. Şampiyonun W, E ve R yetenekleri artık eskisi kadar efektif olamayacak.

Yeteneklere gelen dengelemelere geçmeden önce Poppy’nin hareket hızına gelen değişikliğe değinmekte fayda var. Şampiyonun taban hareket hızı 345’ten 340’a düşürüldü. Ciddi miktarda hareket hızı sağlayan W yeteneği de nerf yedi. Seviyeye göre %32/34/36/38/40 hareket hızı veren yetenek, artık tüm seviyelerde %30 hareket hızı sağlayacak. Bu iki değişikliğin artık haritada dört nala üzerimize koşan Poppy’leri ortadan kaldıracağını söyleyebiliriz. Ayrıca yeteneğin sağladığı zırh ve büyü direnci miktarları da azaltıldı. E yeteneğinin kullanım menzili arttırılsa da, ilk kullanımda ve rakibi duvara vurduğunda verdiği hasar azaltıldı. R yeteneğinin de yükleme yapılmadan kullanılması sorası rakibi havaya kaldırma süresi her seviyede 0.75 saniyeye sabitlendi.

Bunun yanı sıra Poppy’nin ultisine yeni bir özellik de eklendi. Yeteneğin yükleme yapılmadan kullanılması sonrası havaya savrulan rakip bilindiği üzere hedef alınamaz oluyordu. Bundan böyle Poppy bir rakibi havaya savurduğunda, takım arkadaşları da havadaki rakibe hasar verip kitle kontrolü uygulayabilecek.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir