League of Legends League of Legends Haberleri

Promisq, yeniden G2’da

Geçtiğimiz mevsim Mikyx’in yedeği olan Promisq, takımla yedek destek pozisyonu için yeniden anlaştı.

Bilindiği üzere Avrupa’nın en iyi desteklerinden biri olarak gösterilen Mikyx, bileğinde yaşadığı problemler nedeniyle Bahar Mevsimi’nde bir süre forma giyememişti. LEC şampiyonu G2, yedek pozisyonu için kontratı olmayan destekler arasından tercihini Promisq’dan yana kullandı. İsveçli destek geçtiğimiz mevsimin son haftasında iki maça çıktı. Anlaşılan Mikyx’in bilek problemleri devam ediyor. G2’nun yaptığı açıklamada Promisq’nun kontratı bir mevsim daha uzatıldı.

Kariyerinin tamamını Avrupa’da geçiren İsveçli destek EU CS ve LEC seviyelerinde mücadele etti. Geçtiğimiz mevsim Mikyx’in bilek sorunları nedeniyle G2 kadrosuna dahil olan Promisq takımıyla iki maça çıktı. Takım, LEC’nin son haftasında oynanan bu iki maçtan mağlup ayrıldı. Yedek desteğin bireysel performansına baktığımızda çok kötüydü diyemeyiz. Takımla MSI’a da katılan Promisq, turnuvada forma şansı bulamadı ancak takımıyla kupa kaldırmayı başardı.

MSI sonunda Caps’in açıklamaları oyuncunun takımdaki yerinin önemini bizlere anlatmıştı. Caps, Miky’nin yokluğunda İsveçli destekle gayet iyi sonuçlar aldıklarını belirtti. Promisq, boşta olan Avrupalı destekler arasında en iyilerden biri. Mikyx gibi önemli bir oyuncunun yerini dolduramasa da takıma faydalı olabilecek kapasitede bir oyuncu olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz mevsim MSI şampiyonu olmayı başaran G2, mevsim içinde Mikyx’i dinlendirmek isteyebilir. Takım şampiyonluğu garantilerse Vadi’ye Promisq ile inmek çok daha mantıklı olacaktır. Bakalım takımın Yaz Mevsimi performansı nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir