League of Legends League of Legends Haberleri

Pyl, emekli olduğunu duyurdu

LGD Gaming’in emektar desteği Pyl, yeni sezon başlamadan emekli olduğunu duyurdu.

LPL’in takımına en bağlı oyuncularından biri olan Pyl çoğu zaman eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Özellikle imp’in Worlds’ü kazanıp takıma katıldığı sezon taraftarın büyük beklentilerini karşılayamayana destek buna rağmen zaman zaman iyi performanslar sergiledi ve takımına fayda sağladı. LGD Gaming denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Pyl, henüz sezon başlamadan emekli olduğunu duyurdu.

Kariyerinde ilk olarak Noah’s Ark forması giyen Çinli destek buradan LGD Gaming’e transfer oldu. 2014 yılında geldiği LGD’den bu yıla karar ayrılmadı ve takımda kaptan rolünü üstlendi. Bu süreçte yaklaşık olarak 10 LPL mevsimi oynadı ancak sadece 1 şampiyonluk yaşadı. Şampiyonluk kazandığı dönemde takımın en iyi kadrosu olarak görülen Acorn, Flame, TBQ, Godv ve imp’in yanında oynadı.

Uzun kariyeri ve tecrübesine rağmen gereksiz ve anlamsız yakalanmaları, verdiği skorlarla ön plana çıkan Pyl bu sebepte dolayı çok fazla eleştiri aldı. Son mevsiminde 16 maça çıktı ve 4 galibiyet 12 mağlubiyet gördü. Bu maçlarda en iyi sonuçları Tahm Kench ile aldı. Şampiyon ile 3 maç kazanan Pyl 3.6 KDA yakaladı. Oyuncunun mevsim genelindeki KDA’sı ise 2.3 oldu. Farklı şampiyon tercihlerinde bulundu ancak takımın performansı da bir hayli düşüktü.

Gelecek sezon için Koreli ormancı Peanut ile anlaşmaya varan LGD Gaming’in eskiye göre daha iddialı bir kadro oluşturduğu düşünülüyordu. Pyl’in emeklilik kararıyla takımın destek pozisyonuna herhangi bir takviye yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir