League of Legends

Rare, Beşiktaş Esports’a transfer oldu

Riot Games

Profesyonel oyunculuğa bir süre ara veren üst koridor Rare, Türkiye’ye dönerek Beşiktaş Esports ile anlaşma sağladı.

Renkli karakteri ve takım içinde yarattığı pozitif havanın yanında üstün Sion performanslarıyla ön plana çıkan Rare, profesyonel oyunculuğa bir süre ara vermişti. Bu süreçte Amerika’ya yerleşen isim burada geçirdiği bir yılın ardından ülkesine ve profesyonel oyunculuğa dönmek istediğini belirttiği bir açıklama paylaştı. Bugün yapılan açıklamaya göre oyuncu eski takımına döndü. Beşiktaş Esports, üst koridor Rare ile anlaşma sağlandığını duyurdu.

2014 yılından bu yana sektörün içinde yer alan üst koridor ülkemizde farklı takımlarda forma giydi. NumberOne Esports, Dark Passage White, Crew eSports Club, Galakticos ve Beşiktaş Esports bünyesinde yer alan Rare özellikle son iki takımında kariyeri adına önemli işler başardı. VFŞL’de ilk kez Crew eSports Club forması giyen oyuncu, asıl ciddi şansı Galakticos’ta buldu. Galakticos o sezon kötü bir performans sergiledi ve ligden düştü.

Yükselme Ligi ekiplerinden Beşiktaş Esports ile anlaşan üst koridor burada Godbro ve HolyPhoenix ile birlikte oynadı. YL şampiyonu olan ekip VFŞL’ye yükselmeye hak kazandı. Bu noktadan sonra Amerika’ya taşınma kararı alan oyuncu oradaki amatör turnuvalara katıldı. Sezonun sona ermesiyle yeniden ülkeye dönmek istediğini belirten bir yazı paylaştı ve tekliflere açık olduğunu duyurdu. Bugün yapılan açıklamaya göre Rare eski takımı Beşiktaş ile yeniden anlaştı.

Bakalım üst koridor gelecek mevsim neler yapacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.