League of Legends League of Legends Haberleri

Rascal, DragonX’ten ayrıldı

DragonX, uzun süredir bünyesinde yer alan üst koridor Rascal ile yolların ayrıldığını açıkladı.

İsim değişikliğiyle birlikte kadrosunda da köklü değişiklikler yapmayı planlayan DragonX ilk olarak TusiN ile yolları ayırdı. TusiN’in ayrılığının ardından Cuzz ve Naehyun’un da kariyerlerine farklı takımlarda devam edeceği açıklandı ve DragonX kadrosu Deft ve Rascal hariç dağılmış oldu. Bugün yapılan açıklamaya göre Rascal’la da yollar ayrıldı ve kadroda sadece Deft kaldı.

Kariyerine 2017 yılında Japonya’da başlayan Rascal ilk olarak “Taki” ismiyle biliniyordu. Japonya’da geçirdiği 1 mevsimin ardından ülkesine dönme kararı alan isim Longzhu Gaming ile anlaştı ve Khan’ın yedeği olarak kadroya katıldı. O mevsim LCK’i şampiyon olarak tamamlayan Longzhu, Worlds’e çeyrek finalde veda etti ve bir sonraki mevsim yine şampiyon oldu.

2019 Bahar Mevsimi’nde Khan takımdan ayrıldı ve üst koridor Rascal’a emanet edildi. Yeni kadrosuyla ilk mevsiminde 3. olan organizasyon Rift Rivals şampiyonluğu yaşadı. Rascal önceden öğrendiklerini bu süreçte Vadi’ye yansıtarak takımı adına bir hayli faydalı oldu. Geçtiğimiz mevsim ise bambaşka bir DragonX izledik. Ekip normal sezonu 7. sırada tamamladı ve Bölge Finalleri’nde 2. olarak Worlds’e katılma hakkı kazanamadı. Bu başarısızlığın ardından kadro neredeyse tamamen değişti.

Rascal muhtemelen LCK’de kalacak ancak farklı bir bölgeye transfer olduğunu da görebiliriz. 22 yaşındaki üst koridor son mevsiminde çok iyi bir performans sergilemese de kaliteli bir oyuncu. Bakalım Rascal’ın bir sonraki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir