League of Legends League of Legends Haberleri

React, Team AURORA’ya transfer oldu

Son olarak Yükselme Ligi ekiplerinden Royal Bandits forması giyen React, Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Team AURORA’ya transfer oldu. Takımın başarılı orta koridor oyuncusu Avenuee ise profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı. 

Şampiyonluk Ligi’ne verilen iki haftalık aranın ardından kadro veya koç değişikliğine giden takımlar da yavaş yavaş hamlelerini yapmaya başladı. Dün yaptığı duyuru ile koç değişikliğine giden 1907 Fenerbahçe Espor’un ardından Team AURORA da orta koridorunu değiştirdi. 2016 Yaz Mevsimi sonunda emekli olacağını duyuran fakat 2017 Kış Mevsimi için Team AURORA’ya dönen Avenuee, yapmış olduğu açıklama ile emekliye ayrılırken, takım boşalan orta koridor rolüne React’ı transfer etti.

2017 Kış Mevsimi’nde Oyunfor.Crew’da başlayan React, yedeğe geçtikten sonra takım ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmiş, ardından Yükselme Ligi takımlarından Royal Bandits’te forma giymişti. RB ile Yükselme Ligi Açık Elemeleri’nde başarı yakalayan ve ligde mücadele etme hakkı kazanan oyuncu, RB’nin kural hatasından dolayı YL’ye yükselememesi ardından takımsız kalmıştı. Bakıldığında Avenuee’den daha formda bir oyuncu olan React’ın Team AURORA’ya iki hafta içerisinde nasıl bir uyum sağlayacağı büyük bir merak konusu.

Öte yandan 5. hafta karşılaşmalarında iki galibiyet almayı başaran AUR, haftanın takımı olarak öne çıkmıştı. Taikki ve Atom’un üstün performansları takımı zirve yarışına ortak ederken, Avenuee’nün geçtiğimiz yıldan daha düşük bir performans sergilemesi takımın daha da iddialı olmasının önüne geçmişti. Kağıt üzerinde React’ın en ideal katkıyı sağlayacağını varsayarsak AUR’un daha da korkulması gereken bir takım haline geleceğini tahmin etmemiz mümkün. Takım, geride kalan dört mücadelesinde Oyunfor.Crew, SuperMassive, Galatasaray Espor ve Dark Passage ile karşılaşacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir