League of Legends League of Legends Haberleri

Red Bull, G2 Esports’a sponsor oldu

Daha önce Cloud9 ve OG gibi ekiplerle anlaşmalar yapan enerji içeceği üreticisi Red Bull, Avrupa merkezli organizasyon G2 Esports’a sponsor oldu.

Espora verdiği önemli bilinen Red Bull daha önce birçok büyük organizasyona ve oyuncuya sponsor oldu. Hali hazırda kendi takımını da kuran şirket özellikle Dota 2’de OG sayesinde bir hayli biliniyor. OG son 2 The Internationla’ı kazanarak ulaşılması zor bir başarı elde etti. Takımın ana sponsoru olan RB ise bu sayede yatırımlarının karşılığını aldı. Şirketin şimdiki hedefi ise League of Legends gibi duruyor. Enerji içeceği markası G2’ya sponsor olarak Lol’de önemli bir adım attı.

G2 Esports, bölgesinin en köklü organizasyonlarından bir tanesi. Eski profesyonel League of Legends oyuncusu Ocelote tarafından kurulan organizasyon sahneye ilk çıktığı günden bu yana sürekli olarak gelişme kaydediyor. Takımın turnuvalardaki başarısı özellikle maddi olarak büyük olanaklar sağlıyor.

Paysafe Card, Aorus, Twitch, Maxnomic ve Logitech gibi büyük firmalarla anlaşması bulunan organizasyon Red Bull adımıyla birlikte daha da büyüdü. Yapılan açıklamaya göre G2’nun League of Legends, Counter Strike: Global Offensive ve Rainbow Six Siege takımları artık formalarında Red Bull logosunu bulunduracak. Anlaşmanın maddi boyutu ise açıklanmadı. Aynı zamanda G2, LEC Finalleri’nde taraftar etkinlikleri düzenleyecek.

Bu anlaşmayla birlikte iki şirketin de eli kolu biraz daha uzadı denebilir. Sözleşme 2 yıldan fazla imzalandı. Bakalım şirketlerin sıradaki hamleleri neler olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir