League of Legends League of Legends Haberleri

Red Bull ve Wind and Rain, EU CS’ye yükseldi

Geçtiğimiz hafta içerisinde oynanan EU CS Qualifier turnuvası sonuçlandı ve Red Bull’un yanı sıra büyük bir sürpriz yapan Wind and Rain, 2017 Yaz Mevsimi’nde EU CS’de oynama hakkı kazandı. 

2017 Bahar Mevsimi’nde en az EU LCS kadar ilgi çeken ve rekabetçiliği ile öne çıkan EU CS’de 2017 Yaz Mevsimi de aynı şekilde heyecanlı geçecek gibi gözüküyor. Bu mevsim takımların seviyesi çok daha yüksekken, tanınmış organizasyonların mücadelesini izleyeceğiz. Kabus gibi bir sezon geçiren Origen ve Giants, LCS’ten düşerek CS’de mücadele etmek zorunda kalmıştı. Bununla beraber mevsim finallerinde istediği sonucu alamayan Schalke 04 ve Paris Saint-Germain de LCS’e çıkma mücadelesi verecek.

Yapılan açık elemeler sonunda ise beklendiği üzere CS’ye kalan takımlardan birisi Red Bull oldu. Thal, Moojin, Magifelix, Sediron ve LCS tecrübesi bulunan Kasing gibi oyunculardan kurulu RB, açık elemelerde fazla zorlanmadı. Finalde Team LDLC’yi 3-0 ile geçen RB’nin Yaz Mevsimi’nde de CS’nin favori takımlarından birisi olacağı kesin. Öte yandan sürpriz ise Tricked eSports-Wind and Rain mücadelesindeydi. Ligimizden de tanıdığımız Atom, Taikki, Godbro ve Wendelbo gibi oyunculardan kurulu olan TRC’nin WAR karşısında zorlanmaması bekleniyordu. Fakat WAR, rakibini 3-0 gibi rahat bir skor ile eleyerek CS’ye yükseldi. WAR ekibindeki Xani, geçtiğimiz yıl Team AURORA ile mevsime başlamıştı. Dark Side da tıpkı Xani gibi 2016 yılı Team AURORA kadrosunda bulunuyordu.

Origen’in slotunu satacağına dair dedikodular bulunmasına rağmen henüz bu yönde kesin bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan xPeke, Red Bull lige yükseldiği için marka ile olan sponsorluk anlaşmasını yitirmiş durumda.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir